comScore

Real Madrid Real Madrid

Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo neden ayrılıyor? PSG...

17 Haziran 2017, Cumartesi 21:44
Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo neden ayrılıyor? PSG...

Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo hangi takıma transfer olacak? Ayrılma isteğinin sebebi haberimizde.
 

FutbolArena Özel - Real Madrid'in yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo'nun ayrılık kararı İspanya gündeminde bomba etkisi yarattı. Yeni takımı PSG mi olacak? Detaylar haberimizde.
 

Cristiano Ronaldo'nun Real Madrid'den ayrılma nedeni


Marca Gazetesi'nden Mehmet Çiftçi, Cristiano Ronaldo'nun ayrılık kararının perde arkasını FutbolArena'ya anlattı.

Mehmet Çiftçi açıklamasında, "Ronaldo, Real Madrid'den ayrılacak. Bu bomba gibi haber Portekiz milli takım kampından geldi. Portekiz basınının iddiaları arttırmasına rağmen Ronaldo bu haberleri yalanlamadı. Bunun ardından Real Madrid cephesinin acil toplantı yaptığı söyleniyor. Ronaldo'nun yönetimle yaptığı telefon görüşmesinde "Vergi kaçırma olayında benim arkamda durmadınız. Gereken desteği vermediniz" diyerek Real Madrid ile ipleri kopardığı söyleniyor. 16 milyon Euro vergi kaçırma olayında İspanya mahkemesi dava açarak resmen Ronaldo'yu vergi kaçakçısı ilan etmişti." diye konuştu.


Cristiano Ronaldo hangi takıma transfer olacak?


Portekizli yıldızın yeni adresi konusunda konuşan Mehmet Çiftçi, "İspanya basınında çıkan haberlere göre Real Madrid, Cristiano Ronaldo'yu 40 milyon Euro'nun altında satmayı düşünmüyor. 2021 yılına kadar sözleşmesi var ama bonservis bedeli de 1 milyar Euro. Cristiano Ronaldo'nun menajeri Jorge Mendes'in PSG başkanı ile Paris'te 1 saat görüştüğü ve transfer kapısını araladığı söyleniyor. Ancak Real Madrid dediğim gibi Cristiano Ronaldo'yu 200 milyon Euro'nun altında kesinlikle satmak istemiyor." ifadelerini kullandı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"