comScore

Real Madrid Real Madrid

Real Madrid'den Cristiano Ronaldo'ya tam destek

14 Haziran 2017, Çarşamba 13:52
Real Madrid'den Cristiano Ronaldo'ya tam destek

Real Madrid'in ünlü Portekizli yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo'yu 2011-2014 yılları arasında 14,7 milyon euro vergi kaçırmakla suçlanmasına ilişkin İspanyol ekibinden açıklama geldi.

FutbolArena - Real Madrid, dünyaca ünlü futbolcusu Cristiano Ronaldo'nun vergi kaçırdığı iddiasıyla gündeme gelmesine ilişkin bir açıklama yaptı.
 

Ronaldo neden suçlanıyor?


Daha önce İspanyol basınında çıkan haberlere göre Ronaldo'nun, 2010'da Virgin Adaları'nda imaj hakları gelirlerini gizlemek için bir şirket kurduğu iddia edilmişti.

Real Madrid kulübü ise Cristiano Ronaldo'nun suçsuz olduğunun kanıtlanmasını bekledikleri yönünde bir açıklama metni yayınladı.
 

Real Madrid'den yapılan Cristiano Ronaldo açıklaması


Real Madrid'den yapılan resmi açıklamada, "2009 yılında Real Madrid'e transfer olmasından bu yana Cristiano Ronaldo, tüm vergi yükümlülüklerini yerine getirmek için açık bir irade göstermiştir. Maddi yükümlülüklerinin yerine getirilmesi ile ilgili yasaallığa uygun hareket ettiğini anladığımız oyuncu Cristiano Ronaldo'ya güveniyoruz. Cristiano Ronaldo'nun bu süreçteki masumiyetini ispatlayacağına inanıyoruz. Kulübümüzün ve Cristiano Ronaldo'nun adalet önünde suçsuz olduğunun kanıtlamasını bir an önce istiyoruz" ifadeleri yer aldı.
La Liga ile ilgili haberleri La Liga Haberleri kategorimizden takip edebilirsiniz.

Ronaldo, dava açılma talebinin mahkeme tarafından kabul edilmesi halinde 1 ile 5 yıl arasında değişen hapis cezasıyla yargılanacak.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"