comScore

Real Madrid Real Madrid

Real Madrid'de yeniden Zidane dönemi! İşte ilk sözleri

11 Mart 2019, Pazartesi 23:34
Real Madrid'de yeniden Zidane dönemi! İşte ilk sözleri

Real Madrid'de yeniden teknik direktörlük görevine getirilen Zidane, basın toplantısında konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Real Madrid'de yeniden teknik direktörlük görevine getirilen Zidane, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

Real Madrid kulübünün 2022'ye kadar anlaşma sağladığını açıkladı Zidane basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:
"ÇOK MUTLUYUM"

"Özel bir gün. Real Madrid'e döndüğüm için çok mutluyum. Real Madrid'i hak ettiği yere getirmek için yarından itibaren çalışmaya başlayacağım. Büyük bir sorumluluğum olduğunun farkındayım." 

"ZAFERLERİMİZİ UNUTMADIM"

"Geçen sezon elde ettiğimiz zaferleri unutmadım. Şampiyonlar Ligi'ni kazandık ama La Liga'da şampiyon olamadık. Artık ligde şampiyon olmamız gerekiyor."

"DEĞİŞİKLİĞE İHTİYAÇ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN AYRILMIŞTIM"

"Önümüzde 11 maç var. Sezonu en iyi yerde bitirmek için çalışacağız. Ben Real Madrid'den ayrılırken kulübün bir değişikliğe ihtiyacı olduğunu düşünmüştüm. Ayrıldıktan sonra teklifler aldım ama yeniden Real Madrid'de olmak istedim. Şimdi buradayım."

ZIDANE'A RONALDO SORUSU

Zidane, Ronaldo'nun geri dönüp dönmeyeceği yönündeki bir soruya, "Bugün tartışmaya değer bir konu değil bu. Önüümzde 11 maç var ne olacağını sonra göreceğiz. Ronaldo, Real Madrid'in en önemli oyuncularından biri. Bunu hepimiz biliyoruz. Ancak bugün böyle şeyleri konuşmanın zamanı değil. 


Zidane Real Madrid kariyeri


Zidane 3 sezon Real Madrid'i yönettikten sonra 2017-2018 sezonunda görevinden ayrılmış ve bu kariyerini zirvede bırakmıştı. 3 sezonda 3 kez Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanarak rekor kıran Zidane, La Liga'da da bir kez zafere ulaşmıştı. Fransız teknik adam Real Madrid ile aynı zamanda 2 kez Dünya Kulüpler Kupası, 2 kez UEFA Süper Kupası ve 1 kez İspanya Süper Kupası'nı kaldırmıştı.


Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Ocak 2020)