comScore

Real Madrid Real Madrid

FIFA 2019 için Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi müjdesi

18 Nisan 2018, Çarşamba 18:19
FIFA 2019 için Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi müjdesi

PES oyununu çıkartan KONAMI şirketinin UEFA ile lisans anlaşması sona erdi. Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nin gelecek yıl FIFA 2019 oyununda yer alması bekleniyor.

FutbolArena Dış Haberler - Futbol oyunu seven kullanıcılar için sürpriz bir haber geldi. PES oyununu çıkartan Konami şirketi, UEFA ile lisans anlaşmalarının sona erdiğini açıkladı. Peki Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'ni EA Sports mu alacak? FIFA 2019 oyununda hangi turnuvalar olacak? Detaylar haberimizde.
 

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'ni FIFA mı aldı?


İngiliz teknoloji sitesi Trusted Reviews'in haberine göre 10 yıllık UEFA anlaşması sona eren KONAMI şirketi, gelecek yıl PES oyununda Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'ne yer veremeyecek. Basın açıklaması yapan Konami şirketi, gelecekte bir fırsat doğarsa iki kurumun yeniden anlaşmasından mutluluk duyacaklarını belirtti.

Bu duyurunun ardından harekete geçen EA Sports şirketi, FIFA 2019 oyunu için Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nin lisanslarını almak üzere çalışmalarını başlattı. Eğer anlaşma gerçekleşirse FIFA oyununun yeni versiyonunda tüm futbol camiasının lisansları yer alacak. Orjinal kulüp isimleri ve formalaların telifini elinde bulunduran FIFA, Avrupa kupaları için benzer koşullarda farklı yöntemler kullanıyordu.
Son dakika Şampiyonlar Ligi Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (13 Aralık 2019)