comScore

Real Madrid Real Madrid

Cristiano Ronaldo: "Bana her zaman inanan insanlar var"

16 Haziran 2018, Cumartesi 00:05
Cristiano Ronaldo:

Portekiz'in İspanya ile oynadığı karşılaşmada 3 gol birden atan Cristiano Ronaldo, maçın ardından karşılaşmayı değerlendirdi.

FutbolArena - Portekiz Milli Takımının ve dünya futbolunun en büyük yıldızlarından Cristiano Ronaldo, İspanya ile 3-3 biten mücadele sonrası açıklamalarda bulundu.
 

Cristiano Ronaldo'nun İspanya maçı sonrası açıklamaları


Karşılaşmada muhteşem bir oyun sergileyen ve de 3 gol birden atan Cristiano Ronaldo, maçın ardından yaptığı açıklamada beraberliğin adil bir sonuç olduğunu söyledi.

Cristiano Ronaldo, "Bana her zaman inanan insanlar var. Ülkem için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Kazanmak için uygun fırsatlar oldu. İspanya sadece topa hakim oldu. Bana göre beraberlik adi bir sonuç oldu" diye konuştu.
 

Ronaldo'nun dünya kupalarında attığı goller


Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldı son 3 Dünya Kupası'nda da gol atmayı başardı. 2006, 2010, 2014 Dünya Kupası'nda fileleri sarsan Ronaldo öenmli bir başarıya daha imza attı. Opta verilerine göre, Cristiano Ronaldo, milli takım formasıyla üst üste sekiz büyük turnuvada gol atan ilk isim oldu.
4. OYUNCU OLDU

Ayrıca Ronaldo, 4 farklı Dünya Kupası'nda da gol atan 4. oyuncu oldu! Daha önce, Pele, Uwe Seeler ve Klose bu unvana sahip olmuştu.
 

Ronaldo'nun Dünya Kupası'nda gol attığı maçlar


2006 Portekiz 2-0 İran 1 gol
2010 Portekiz 7-0 Kuzey Kore 1 gol
2014 Portekiz 2-1 Gana 1 gol
2018 Portekiz 3-3 İspanya 3 gol

 

FutbolArena Haber Turu (22 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.