comScore

Real Madrid Real Madrid

Bruno Alves: "Ronaldo'nun başarılı olamayacağı bir lig yok"

08 Temmuz 2018, Pazar 23:24
Bruno Alves:

Portekizli futbolcu Bruno Alves, Cristiano Ronaldo'nun Juventus'a transferi hakkında konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Bir dönem Fenerbahçe'de forma giyen Bruno Alves, Cristiano Ronaldo'nun Juventus'a transfer olacağı yönündeki haberler hakkında konuştu. Portekizli futbolcu, Ronaldo'nun gittiği her yerde başarılı olabileceğini söyledi. 

Bruno Alves yaptığı açıklamada, "Cristiano Ronaldo, Juventus'ta başarılı olacak. Ronaldo'nun başarılı olamayacağı bir lig yok. Herhangi bir ülkede ne kadar başarılı olabileceğini gösterdi. Onu destekliyorum. Ronaldo, Portekiz adına bir sembol ve Portekiz'in dünyadaki bir yüzü. 12 yıl onunla oynadım ve kendisini nasıl motive edebileceğini biliyorum." ifadelerini kullandı. 
 

Cristiano Ronaldo'nun maaşı ne kadar?


Ronaldo'nun Real Madrid'ten ayrılma nedenlerinden bir diğeri de aldığı maaş. Neymar PSG'ye transferinin ardından maaşını 37 milyon euroya çıkarmış ve herkesi geçmişti. Ardından geçen sezon içerisinde Barcelona, Messi ile sözleşme yeniledi ve Arjantinli'nin maaşı da 45 milyon euroya çıktı ve en çok kazanan futbolcu oldu. Cristiano Ronaldo'nun maaşı ise bir süredir 21 milyon euroda kaldı. 
Real Madrid'in 33 yaşındaki oyuncu ile sözleşme uzatmaması da Ronaldo'yu ayrılmaya iten nedenlerden biri oldu. Juventus'un Ronaldo'ya 30 milyon euro yıllık önerdiği yazılıyor. 

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)