comScore

Real Madrid Real Madrid

Avrupa Süper Ligi için son gelişmeler! Kim, ne dedi?

20 Nisan 2021, Salı 11:10
Avrupa Süper Ligi için son gelişmeler! Kim, ne dedi?

Avrupa Süper Ligi'nin kurulmasıyla birlikte tartışmalar devam ediyor. Son dakika gelişmeleri ve açıklamalarını derledik.

FutbolArena - Avrupa Süper Ligi'nin kurulmasının ardından tartışmalar da alevlendi. UEFA ve FIFA'nın sert tepkisinin ardından kulüp başkanları ve futbol adamlarından da peş peşe açıklamalar geliyor. Avrupa Süper Ligi ile ilgili son gelişmeleri ve açıklamaları derledik.

BAYERN MUNIH: "KATILMIYORUZ"
Bayern Münih, Avrupa Süper Ligi ile ilgili yaptığı resmi açıklamada söz konusu organizasyona katılmayacağını açıkladı.

CEFERIN: "FUTBOL, AÇGÖZLÜLÜK DEĞİL BİR TUTKUDUR"

UEFA, 55 üye ülkenin Avrupa Süper Ligi'ni kınayan bildiriye imza attığını açıkladı.

UEFA Başkanı Ceferin: "Futbol açgözlülük değil, bir tutkudur."

İngiltere Başbakanı Boris Jonhson: "Hükümetimiz Avrupa Süper Ligi projesini bitirecek. Bu konuda kararlıyız. Bunu herkes görecek."

"YA BİZİMLE OLURLAR YA DA OLMAZLAR"

FIFA Başkanı Gianni Infantino:
"Yanlış yolu seçenler, seçimlerinin sonucuna katlanmak zorundalar. Tüm kulüp organizasyonlarını ve milli takımları korumak benim görevim. Ya tamamen bizimle olurlar, ya da olmazlar. Bu işin yarımı olmaz."

"MİLLİ TAKIM YASAĞI UYGULANAMAZ"

Florentino Perez: "Son dönemde büyük kulüpler çok para kaybetti ve kötü duruma düştü. Böyle anlarda çözüm üretmek zorunda kalırsınız. Avrupa Süper Ligi bu anlamda kulüpleri finansal anlamda güçlendirecek. Rekabetçi ortam ile daha çok para kazanacağız. Avrupa Süper Ligi takımları Şampiyonlar Ligi veya kendi liglerinden ihraç edilmeyecek. %100 eminim. Bu imkansız. Ayrıca milli takım yasağı da uygulanamaz."

"FUTBOL HERKES İÇİN ADİL OLMALI"

David Beckham: "Futbolu seviyorum. Kendimi bildim bileli hayatım futbol. Bir futbolcu ve şimdi bir kulüp sahibi olarak, taraftarlar olmadan bu sporun hiçbir anlamı olmadığını görüyorum. Futbol herkes için adil olmalı. Bu değerleri savunamazsak, bu oyun tehlikeye girer."

"ADALETLİ BİR DÜZEN ŞART"

Ünal Aysal: "Bunu Avrupa'da ilk defa ifade eden benim. Agnelli ile 2013 yılında BBC'de katıldığımız açık oturumda söylemiştim. Dediğim gibi oldu, sonunda organizasyon dağıldı. Bu, büyük bir ihtiyaçtı. Adaletli bir düzen şarttı. Eğer Avrupa Süper Ligi organizasyonuna Türkiye'den bir takım katılacaksa bu net olarak Galatasaray'dır. Sporda ülkemizin dünyada en büyük markası Galatasaray'dır. Avrupa'da kupası olan, ülkenin tek dört yıldızlı takımı olması bile bunun için yeterli bir sebeptir. Ayrıca vizyonu itibariyle Türkiye ayağında Galatasaray bu formata en uygun camiadır." (Sözcü)

Gary Neville: "Lig Kupası finalini iptal edin! City ve Tottenham bunu umursamıyor. İngiliz futbolu umurlarında değilse neden Lig Kupası için oynasınlar?"

Gary Lineker: "Eğer gerçekten olursa, Avrupa Süper Ligi ile ilgili asla çalışmam."

Pirlo: "Avrupa Süper Ligi, geleceğin projesi gibi gözüküyor. Başkan Agnelli, bize bunu söyledi."

Cassano: "Inter, Milan ve Juventus'u Serie A'dan atmalıyız! Bırakın kendi liglerinde oynasınlar da neler olacağını görelim."

Pep Guardiola: "Spor, mağlubiyetin anlamı olmazsa spor değildir. Başarı garanti altına alınırsa ve mağlubiyetin bir anlamı kalmazsa bu artık spor olmaktan çıkar. En üst seviyede rekabet etmek istediğimi söylüyorum ama liglerin en iyi turnuvaya katılamazsa, adaletten söz edemeyiz."

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!