comScore

Real Madrid Real Madrid

Real Madrid, Chapecoense kahramanını ağırladı

21 Şubat 2017, Salı 13:16
Real Madrid, Chapecoense kahramanını ağırladı

Chapecoense'nin geçirdiği uçak kazasında yardım ekiplerinin kaza yerini bulmasında önemli rol oynayan Johan Alexis Ramirez, Real Madridli futbolcularla buluştu.

FutbolArena - Kolombiya'da geçirdiği uçak kazasında tüm futbolcularını ve teknik ekibini kaybeden Chapecoense kulübünün kaza yaptığı yeri yardım ekiplerine gösteren 15 yaşındaki Johan Alexis Ramirez, Real Madridli futbolcularla buluştu.

AA'da yer alan habere göre; Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, 15 yaşındaki Ramirez'in Valdebebas Tesisleri'nde teknik direktör Zinedine Zidane ve futbolcularla tanıştığı bildirildi.
Eflatun-beyazlıların Kolombiyalı futbolcusu James Rodriguez, vatandaşına üzerinde imzasının yer aldığı 10 numaralı formasını hediye etti.

Futbolcular ve Zidane ile fotoğraf da çektiren Ramirez, James Rodriguez'in tüm Kolombiyalıları temsil ettiğini belirterek, "Bu forma, hayatım boyunca sahip olabileceğim çok değerli bir hediye. Benim için bir zevkti." ifadesini kullandı.

Sudamericana Kupası finalinde Atletico Nacional ile karşılaşmak için Bolivya'nın Santa Cruz de la Sierra şehrinden Kolombiya'nın Medellin kentine hareket eden Chapecoense takımı dahil 77 kişinin (9'u mürettebat, 68'i yolcu) bulunduğu uçak, geçen yıl kasım ayında dağlık araziye düşmüş, kazada 71 kişi hayatını kaybetmişti.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)