comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Rıdvan Dilmen'den Aziz Yıldırım'ın Beşiktaş itirazına destek

03 Ocak 2017, Salı 23:47
Rıdvan Dilmen'den Aziz Yıldırım'ın Beşiktaş itirazına destek

Rıdvan Dilmen, TRT Spor'da gündemi değerlendirdi.

FutbolArena - Spor yorumcusu ve eski futbolcu Rıdvan Dilmen, TRT Spor ekranlarından transfer gündemi ile ilgili yorumlarda bulundu.
 

Rıdvan Dilmen'den Beşiktaş - Samuel Eto'o transferi açıklaması


Beşiktaş'ın son durumunu değerlendiren Rıdvan Dilmen, "Quaresma kabahatı sağda solda aramayacak. Ben niye gol atamıyorum diye kendinde arayacak. Caner Erkin de günde 6 saat çalışsın. Kendine iyi baksın. Artık top Caner'de. Son 3-4 haftaya belki yetişir." ifadelerini kullandı.

Samuel Eto'o gelişmelerini yorumlayan Dilmen, "Eto'o gelirse Beşiktaş'ın şampiyonluk yüzdesini arttırır. Kafası başka takımda olan bir oyuncuyla Rıza hoca çalışır mı? Bilemiyorum. Eto'o bu ortamda gider. Ama Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş, UEFA kriterlerine takılmış durumda. Çilekler, böcekler artık kalmadı." sözlerini sarf etti.
 

Rıdvan Dilmen'den Ahmet Çalık ve Yasin Öztekin açıklaması


Galatasaray'ın Ahmet Çalık girişimi değerlendiren Dilmen, "Ahmet Çalık, Galatasaray'a çok faydalı olur. Gençlerbirliği'nde genç yaşta kaptan olmuş bir oyuncudan bahsediyoruz. Galatasaray'ın Ahmet Çalık için 4 milyon Euro vereceğini zannetmiyorum. UEFA 'hop' der." dedi.
Bruma hakkında konuşulan rakamlara parantez açan Dilmen, "Galatasaray, Bruma'ya 10 milyon Euro verseler satar. Üç büyüklerden hiçbir takım 10 milyon Euro'yu geri çeviremez." ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın Yasin Öztekin'i kadro dışı bırakması konusunda, "Ben Yasin Öztekin'in kadro dışı kalmasına anlam veremiyorum. Oyuncuyu taraftarın önüne atmamak lazım. Geçen gün hat-trick yapan Yasin Öztekin ahlaksızlık yapmadıysa, kadro dışı kalmasında tuhaflığı kulüpte ararım." eleştirisinde bulundu.

ARDA - TERİM İDDİASI

Milli takımdaki krizinin Kosova maçının ardından nasıl çözüldüğünü anlatan Dilmen, "Fatih Terim ve Arda Turan, uçakta 45 dakika konuşuyor ve problem çözülüyor." dedi.
 

Rıdvan Dilmen'den Mehmet Ekici - Fenerbahçe transferi açıklaması


Mehmet Ekici belirsizliğini değerlendiren Dilmen, "Beşiktaş'ın Mehmet Ekici'ye ihtiyacı yok. İstiyorlarsa yanlış yapıyorlar. Fenerbahçe, Mehmet Ekici için Fernandao'yu vermez ama Aatıf'ı verir. Çünkü olmasa da olur. Mehmet Ekici, Fenerbahçe'de bazen Alper Potuk'u bazen Josef'i keser. Galatasaray'da da olmaz. Mehmet Ekici, Galatasaray'da Sneijder'i mi kesecek?" yorumunu yaptı.

AZİZ YILDIRIM'A DESTEK

Aziz Yıldırım'ın 'Federasyon'daki Beşiktaşlıları temizleyeceğim' açıklamasına destek çıkan Rıdvan Dilmen, "TFF başkanlığı adaylığımı açıklamam spontane gelişti, sonra ciddiye alındı. Ben hayatım boyunca objektif oldum ama Aziz Yıldırım, kurumlarla ilgili açıklamasında %100 haklı. Federasyonun kurullarında tarafsızlık olduğuna inanmıyorum. Hepsi bir tarafı tutuyor. Kurullardaki bazı çalışanlar kulüp başkanlarının yanına gelip maç izliyorlar." dedi.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)