comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rıdvan Dilmen: ''Yayın ihalesi Cumhurbaşkanı sayesinde oldu"

09 Şubat 2017, Perşembe 14:07
Rıdvan Dilmen: ''Yayın ihalesi Cumhurbaşkanı sayesinde oldu

Rıdvan Dilmen, KDV dahil yaklaşık 600 milyon doları bulan yeni yayın ihalesi bedeli için “Cumhurbaşkanı'nın siyasi ilişkileri sayesinde oldu. Kimse hayal görmesin. Atıp tutmasın!” dedi. Peki bu laflar kime?

FutbolArena - Süper Lig'in yeni yayın ihalesi 2016'nın Kasım ayında yapılmıştı. Yeni ihaleyi alan Bein Sports kulüplere KDV dahil yaklaşık 600 milyon dolar ödeyecek. Bir önceki yayın gelirine göre kulüplerin yayın gelirleri yüzde 30 civarında arttı.

İHALEDE EN ÇOK ÖNE ÇIKAN İSİM GÜMÜŞDAĞ 
Yeni yayın ihalesi sürecinde en fazla gündeme gelen ve ihale sürecini götüren isimlerin başında Başakşehir ve Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ olmuştu. Kurulan komisyondaki en etkili isimlerden biri Gümüşdağ olmuştu. 

YENİ YAYIN İHALESİ TARTIŞMASI DEVAM EDİYOR

Hatta Fenerbahçe'nin “Bizi, Galatasaray'ı, Beşiktaş'ı ve Trabzonspor'u da bu komisyona alın” çağrısına olumsuz yanıt verilmişti. Bu arada yeni yayın ihalesinin şartnamesi konusunda Fenerbahçe'nin itirazları devam ediyor.

DİLMEN'İN BU SÖZLERİ KİME?

Bir yandan yeni yayın ihalesi konusundaki tartışmalar devam ederken Rıdvan Dilmen'in ilginç bir çıkış geldi. Çıkışın ardından Dilmen'in bu sözleri kime söylediği merak konusu oldu.

Dilmen, TRT Spor'da  Düşündüm, 'Recep Tayyip Erdoğan Türk Sporu için ne yaptı?' diye. Türkiye'de futbol yayın ihalesi 2,5 milyar dolar +KDV olmuş. Eder mi bu kadar sorun varken? Katar olmasaydı bu parayı kim verirdi? Cumhurbaşkanı'nın siyasi ilişkileri sayesinde oldu. Kimse hayal görmesin. Atıp tutmasın! Cumhurbaşkanı olmasa bu rakamın çıkma ihtimali sıfırdı… İhale 7 dakika değil, 7 saniye sürdü. “

 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)