comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rıdvan Dilmen: 'Fenerbahçe'nin sorunu...'

15 Eylül 2016, Perşembe 23:31
Rıdvan Dilmen: 'Fenerbahçe'nin sorunu...'

NTVSpor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Zorya Luhansk maçı sonrası yorumlarda bulundu.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi A grubu ilk maçında Fenerbahçe, deplasmanda Zorya Luhansk ile 1-1 berabere kalırken oynanan oyun taraftarı yine memnun etmedi. 

NTVSpor yorumcusu Rıdvan Dilmen de Fenerbahçe'nin son durumunu yorumladı. 
"FENERBAHÇE'DE DEPLASMAN KÜLTÜRÜ KALMADI"

"Fenerbahçe geçen Ocak ayından beri deplasmanda Akhisar Belediyespor, Trabzonspor ve Grasshoppers dışında takım yenememiş." diyen Rıdvan Dilmen bunu oyun yapısına bağladı ve "Fenerbahçe'nin bu oyun karakterinden dolayı deplasman kültürü kalmadı." dedi.

"Fenerbahçe'nin orta ikilisi aynı tarzda oyuncular." diyen Dilmen bu oyuncuların topu hücuma taşıma konusunda yaşadığı yetersizliğe dikkat çekerek "Trabzonspor'daki Colman - Selçuk ve Galatasaray'daki Melo - Selçuk ikilisi gibi bir ikili Fenerbahçe'de yok." şeklinde konuştu.

DİLMEN'DEN ADVOCAAT YORUMU

Dick Advocaat'ın "Neden golü yedikten sonra harekete geçtiğimizi anlamıyorum" şeklinde yaptığı yoruma de değinen Dilmen, "Bunu anlamak için 50 yıldır futbolun içinde olmaya gerek yok. Hollanda Milli Takımını çalıştırmaya da gerek yok. Advocaat'ın bunu söylemesine çok şaşırdım çünkü rakipler Fenerbahçe'den küçük takım olduğu için golü attıktan sonra tamamen geri çekiliyorlar. Yani Fenerbahçe'den ziyade rrakiplerinden kaynaklanan bir durum" dedi. Dilmen ayrıca "Fenerbahçe'nin sorunu zaten 0-0 giden oyunda gerçekleşiyor." şeklinde konuştu. 

"FENERBAHÇE'DE KORNER KULLANACAK ADAM YOK"

"Fenerbahçe gibi bol bol korner, duran top kullanan takımda Persie dışında sol ayaklı oyuncu yok." diyen Rıdvan Dilmen, Kornerleri Hasan Ali Kaldırım'ın kullanmasına dikkat çekerek, kadro planlamasının çok kötü yapıldığına dikkatleri çekti.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.