comScore

Rıdvan Dilmen, EURO 2016'daki İspanya'nın performansını yazdı

06 Temmuz 2016, Çarşamba 13:12
Rıdvan Dilmen, EURO 2016'daki İspanya'nın performansını yazdı

Rıdvan Dilmen, İspanya'nın EURO 2016'daki başarısızlığını ilerdeki üçlüsüne bağladı. İspanya'da Neymar, Suarez ve Messi yok.

FutbolArena - Sabah Yazarı Rıdvan Dilmen, İspanya'nın pas zorunluluğu Almanya'yı favori yaptı dedi.

Bugünkü yazısında EURO 2016'yı değerlendiren Rıdvan Dilmen, “Almanya 2006'da başlattığı dönüşümle uzun yıllardır bir yatırım yaptı, onun üzerine bir de Bayern Münih'e Pep Guardiola'nın getirdiği pas zorunluluğu onları favori hale getirdi” derken İspanya'nın başarsızlığını ilerdeki üçlüsüne bağladı.
 

Rıdvan Dilmen'in bugünkü yazısı


Neymar, Suarez, Messi

“İspanyollar'ın getirdiği bir pas ekolü var mesela. Yalnız bu oyunda şu önemlidir, eğer pas ekolünde öndeki üç oyuncunuz kötü performans gösterirse ne kadar pas yaparsanız yapın sonuçlandıramıyorsunuz. Sonuçlandıran oyuncularınız olursa Messi, Neymar, Suarez gibi, bunun cevabını alabiliyorsunuz. Avrupa Şampiyonası'nda ise İspanya bunu bulamadı. İlerideki üçlüyü kurdukları Nolito, Morata ve Silva'nın etkisiz oyunları buna bir örnek. Almanya 2006'da başlattığı dönüşümle uzun yıllardır bir yatırım yaptı, onun üzerine bir de Bayern Münih'e Pep Guardiola'nın getirdiği pas zorunluluğu onları favori hale getirdi. Bayern Münih ağırlıklı bir kültürle oynuyorlar.”


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)