comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rıdvan Dilmen Bursaspor - Fenerbahçe maçında faturayı kesti

12 Şubat 2017, Pazar 10:11
Rıdvan Dilmen Bursaspor - Fenerbahçe maçında faturayı kesti

Sabah Gazetesi yazarı Rıdvan Dilmen, 1-1 bereberlikle sonuçlanan Bursaspor - Fenerbahçe karşılaşmasını değerlendirdi.

FutbolArena - Sabah Gazetesi yazarı Rıdvan Dilmen, 1-1 bereberlikle sonuçlanan Bursaspor - Fenerbahçe karşılaşmasını değerlendirdi.


Rıdvan Dilmen'in Bursaspor - Fenerbahçe karşılaşması yazısı


''Üniversitelerde profesörlere bizde, "Hocam" derler... Teknik direktöre de "hocam" derler. Bir de hakemlere... İki tane hoca, maçı Fenerbahçe'den aldı...

Birisi Dick Advocaat, diğeri hakem Halil Umut Meler. Yardımcı hakem nereden gördü de Meler'e "Bu pozisyon penaltı" dedi, anlamadım. Hatayla bazı yanlışları ayırmak lazım... Maçın analizini yapacak olursak Bursaspor ilk 10 dakika çok hırslı ve arzulu başladı ama Fenerbahçe çok tecrübeli bir takım. Muhteşem bir taraftarı var Bursa'nın fakat şişeler, çakmaklar, bunlar doğal şeyler değil. Kadıköy'de, Türk Telekom Arena'da da olsa aynı yorumu yaparım.
Tekme tokat maç oldu. İkinci yarı 11'e 10 oynandı, Bursasporlular oynamaya çalıştı, biraz tekmeler azaldı belki ama Faty'yi atması lazımdı. Bir tane verdin diye diğerini veremiyor musun? 9'a 11 oynanacaktı, bir de alakasız pozisyondan 2 puan gitti.

Sana ne Fenerbahçe'nin kötü halinden?
Teknik direktöre de gelelim. Advocaat 11'e 10 oynanan maçın 1-1'e gelmesi için çok çaba gösterdi. Hakem de yardımcı olunca başardı. Doğal akışında giden bir mücadele olmadı açıkçası... Antrenör açıklama yapıyor bir gün önce, "Sert geçecek" diyor. Fenerbahçe için mazeret olmamalı diyoruz ama bu da mazerettir. Hakem aldı 2 puanı, gitti. Beşiktaş'ı geçme şansını zaten az görüyordum, dört takım arasında en az şansı zaten Fenerbahçe'ye veriyordum ama bu şekilde ligden koptu. Advocaat için de sözleşme erken, biraz daha düşünmeli bence yönetim. Uzatmasınlar demiyorum ama düşünsünler, tartsınlar.''

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)