comScore

RB Leipzig RB Leipzig

RB Leipzig'in yeni hocası Ralf Rangnick oluyor!

24 Mayıs 2018, Perşembe 12:22
RB Leipzig'in yeni hocası Ralf Rangnick oluyor!

RB Leipzig'de Ralph Hasenhüttl görevinden alınmasının ardından Alman ekibinin yeni hocası Ralf Rangnick oldu. Bu durum Ali Koç'un hoca adayı Marco Rose'nin de önünü açtı. 

FutbolArena - Almanya Bundesliga'da geçen sezon 2. olan ve geride kalan sezonda da 6. basamakta sezonu kapatan RB Leipzig, Ralf Rangnick ile anlaşmaya vardı.
 

RB Leipzig'in yeni hocası kim oldu?


Alman basınında çıkan haberlere göre, Ralph Hasenhüttl'den boşalan teknik adamlık koltuğuna Ralf Rangnick getirildi. Leipzig'te Ralf Rangnick kısa süre içerisinde imza atacağı ve yeni sezonda takımın teknik direktörü olacağı belirtildi.
 
Daha önce çıkan haberlerde Fenerbahçe'de Ali Koç'un seçilmesi halinde teknik direktörlük koltuğuna getirmeyi düşündüğü Marco Rose'nin RB Leipzig'in başına geçeceği ifade ediliyordu. Bu haber sonrası Ralf Rangnick'in RB Leipzig'in başına geçmesi sonrası Marco Rose'nin Fenerbahçe'ye gelme ihtimali biraz daha artmış oldu.

MARCO ROSE - FENERBAHÇE İDDİALARI KUVVETLENDİ
Bilindiği üzere Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Salzburg'u şampiyon yapan Marco Rose ile görüşüyor. 41 yaşındaki genç teknik adamın aynı zamanda Almanya Bundesliga takımlarından Leipzig de peşinde olduğu haberleri ortaya çıkmıştı. Ancak yaşanan bu gelişme sonrası başarılı çalıştırıcı 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"