comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rasim Ozan'dan Fenerbahçe'ye MİT dosyası yanıtı

25 Ekim 2016, Salı 01:02
Rasim Ozan'dan Fenerbahçe'ye MİT dosyası yanıtı

Rasim Ozan Kütahyalı, MİT dosyasıyla yayına çıktığı iddialarıyla ilgili Fenerbahçe kulübüne ve başkan Aziz Yıldırım'a yanıt verdi. 

FutbolArena - Beyaz TV yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı ile Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım arasındaki süz düellosu devam ediyor. 

Fenerbahçe kulübü 24 Ekim Pazartesi günü Rasim Ozan Kütahyalı'nın önceki akşam Beyaz Futbol programına MİT dosyasıyla çıktığını ve bunun bir suç olduğuna dair açıklama yayınlarken, Kütahyalı'dan da yanıt gecikmedi. 
"MİT DOSYASI GETİRMEDİM."

Rasim Ozan Kütahyalı, Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden yaptığı MİT dosyasıyla yayına çıktı iddialarına şu yanıtı verdi:

"Ben MİT dosyasıyla yayına çıkmadım. Dünkü konuşmalarımın sebebi, ailemin ve çocuklarımın tehdit edilmesinden dolayı. Tabi Türkiye Cumhuriyeti'nde devlet nezdinde her türlü bilgiye ulaşabilirim. Bunu da zaten herkes biliyor. Ancak yayına MİT dosyasıyla çıkmadım. Birileri montaj yapmış, fotoğraflar atmış sosyal medyada falan... Yok öyle bir şey. Ben tekrar şunu söylüyorum; eğer mafyacılık oynamaya kalkarsanız sizi ananızdan doğduğunuza pişman ederim. Bunu da hukuki anlamda söylüyorum. Çünkü benim devletimden ve hukuktan başka sığınacak bir yerim yoktur."

FENERBAHÇE: "AYRI AYRI SUÇTUR."

Fenerbahçe kulübü Rasim Ozan Kütahyalı'nın önceki akşam söyledikleri hakkında resmi internet sitesinden şu açıklamayı yapmıştı:
 

"Dün akşam Beyaz Tv de yayınlanan “Beyaz Futbol” isimli programda, eline geçtiği hemen her konuşma fırsatını kulübümüz, Başkanımız, yöneticilerimiz ve camiamıza nefretle hakaret etmek için kullanan ve sürekli olarak sporda şiddeti körükleyen açıklamalarıyla tanınan Rasim Ozan Kütahyalı isimli şahıs, MİT'e ait olduğunu iddia ettiği ve kapağında MİT'e ait logonun bulunduğu bir dosyadan istihbarata dair bazı (sözde) bilgileri kamuoyu ile paylaşmıştır. Yukarıda aktarılan MİT Kanunu'na göre gerek Rasim Ozan Kütahyalı'nın gerekse Beyaz TV'nin eylemleri ayrı ayrı suçtur ve cezalandırılması gerekmektedir. Keza Rasim Ozan Kütahyalı, fütursuz bir şekilde, bu (sözde) bilgilere dayalı olarak “Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı'nın ve Yöneticileri'nin 2017 yılında hapse girecekleri” iddiasında bulunmuştur."

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.