comScore

Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'den kovuldu

21 Kasım 2017, Salı 00:07
Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'den kovuldu

Beyaz TV, Rasim Ozan Kütahyalı ile yollarını ayırdı. Beyaz Futbol programındaki "Boşnak Saksosu" ırkçı hakaretinin ardından Kütahyalı'nın artık programda olmayacağı açıklandı. 

FutbolArena - Beyaz TV, Rasim Ozan Kütahyalı ile yollarını ayırdı. Beyaz Futbol programında "Kusturmalı Boşnak saksosu" diyerek ırkçı harektte bulunan Rasim Ozan Kütahyalı'ya gelen yoğun tepkilerin ardından Beyaz TV kanalı alınan karar doğrultusunda Kütahyalı ile yolların ayrıldığını açıkladı. 


Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'den kovuldu mu?


Beyaz Futbol programında Fenerbahçe'nin, Sivasspor'u 4-1 yendiği maçın akşamında Abdülkerim Durmaz'ın verdiği gazozun ardından kendisini iyi hissetmediğini söyleyen Rasim Ozan Kütahyalı'nın yayın sırasında Abdülkerim Durmaz'a, "Ya Ahmet Çakar ne yapıyordu? Kusturmalı Boşnak saksosu gibi kafamı sürekli..." diyerek ırkçı bir hakarette bulununca başta sosyal medya olmak üzere kamuyunda birçok kişi ve özellikle Boşnak vatandaşlar Kütahyalı'ya tepki gösterdi. 

ERTEM ŞENER DERİN FUTBOL PROGRAMINDA AÇIKLADI!

"Rasim Ozan Kütahyalı bir hayli üzüldü ve sıkıldı. Üzüntüsü son derece üst seviyedeydi. Bu bizim için kabullenemez durumdur. Ben 6 sezondur buradayım. Boşnak kardeşlerimizin kalbi çok kırıldı. Boşnak kardeşlerimizle et ve tırnak gibiyiz. Bu akşam kanal yönetimimizle aldığımız karar doğrultusunda, bugünden itibaren Rasim Ozan Kütahyalı ile yollarımızı ayırma kararı aldık. Bu vahim olaydan sonra, bu akşam kanal yönetimimizle yapmış olduğumuz toplantı ve aldığımız karar doğrultusunda yollarımızı ayırdık. Rasim Ozan Kütahyalı artık bizimle olmayacak. ""TÜM BOŞNAK KARDEŞLERİMİZDEN ÖZÜR DİLİYORUZ"

Beyaz TV genel yayın koordinatörü, yönetimi, ailesi, spor servisi, Beyaz Futbol ve Derin Futbol ekibi olarak, tüm coğrafya ve dünyadaki Boşnak kardeşlerimizden özür diliyoruz. 

BOŞNAK VATANDAŞLARDAN RASİM OZAN KÜTAYALI'YA TEPKİ

Öte yandan 20 Kasım Pazartesi akşamı Derin Futbol programı öncesinde Beyaz TV binası önünde toplanan bir grup Boşnak vatandaş, Rasim Ozan Kütahyalı'ya büyük tepki gösterdi. 

SAFFET SANCALI: "ŞEREFSİZ OĞLU ŞEREFSİZ"

Rasim Ozan Kütahyalı'nın “Kusturmalı Boşnak saksosu” diyerek, yaptığı ırkçı hakarete, MHP'nin futbolcu kökenli ve Balkan Türkü olan Saffet Sancaklı'dan oldukça sert bir tepki geldi. Beyaz TV'nin sahibi Osman Gökçek ile görüşen Saffet Sancaklı, Rasim Ozan Kütahyalı'nın programdan alınmasını istedi.
Saffet Sancaklı, Ertem Şener'in canlı yayında Rasim Ozan Kütahyalı'nın artık Beyaz Futbol ve Derin Futbol programlarında olmayacağını açıklamasının ardından, "Rasin Ozan Kütahyalı denen o şerefsiz an itibariyle Beyaz TV'den kovulmuştur." şeklinde kendisine ait twitter hesabından paylaşımda bulundu. 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)