comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rasim Ozan Kütahyalı ile Fenerbahçeli yöneticiler arasında ne yaşandı?

26 Ekim 2016, Çarşamba 10:01
Rasim Ozan Kütahyalı ile Fenerbahçeli yöneticiler arasında ne yaşandı?

Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı ile Fenerbahçeli yöneticiler arasında yaşanan olayların perde arkası ortaya çıktı.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın hedef aldığı Rasim Ozan Kütahyalı, geçtiğimiz gün Beyaz TV'de Manchester United maçını izlemek için gittiği İngiltere'de Fenerbahçeli yöneticiler tarafından tehdit edildiğini iddia etmişti.

Habertürk'ten Meriç Müldür, Rasim Ozan Kütahyalı ile Fenerbahçeli yöneticilerden Ali Yıldırım arasında yaşanan olayı anlattı. 
İşte Meriç Müldür'ün bir Fenerbahçeli yöneticinin ağzından anlattıkları:

Fenerbahçe'nin Manchester'dan dönüşünde program ortağı Ahmet Çakar bazı tweetler attı.

“Manchester'da soğuk bir gece, lüks bir lokanta” diye başladı, alkollü olduklarını iddia ettiği bazı yöneticilerin küfürler savurduğunu iddia etti. Siyasiler bile karıştırıldı işin içine. Kendisi İngiltere'de değildi. Ama program ortağı Rasim Ozan Kütahyalı, F.Bahçe maçı için İngiltere'deydi. Davetli olarak önce Napoli'de Beşiktaş maçını izledi, ertesi günü Manchester'a geçti.

Evet Manchester'da bir şeyler yaşandı ama olayın aslı Çakar'ın attığı tweetlerdeki gibi değil. Belli ki kendisine yanlış ve eksik bilgi verilmiş. Kütahyalı, “Manchester'daydım. Bunların adamlarını gördüm. Onların yanında salağı oynadım ama onlardan çok bilgi aldım” diye konuşuyor. Acaba öyle mi? O an restoranda bulunan yöneticilerin söylediklerini birebir aktarıyorum: 


Olayın yaşandığı restoran

Gece vakti değil, öğlen saati. Saat tam 12.30. Ali Yıldırım, Önder Fırat, Ozan Balaban, Cenk Başak, Selçuk Yıldırım, Necdet Şentürk, Yıldırım'ın kızı Cansu, Fırat'ın oğlu Can, Balaban'ın oğlu Kaan konakladıkları
otelin 500 metre ilerisindeki o lüks İtalyan restoranına gidiyorlar. Restoranın adı San Carlo. Henüz
siparişler verilmemiş, masaya su bile gelmemiş. Yani iddiaların aksine ortamda içki yok. Kapıdan Rasim Ozan Kütahyalı giriyor. İlk tanıyan Necdet Şentürk oluyor. Masadakilere “Bu Rasim Ozan değil mi?” diye soruyor.

Şaşırıyorlar. Fenerbahçe başkanı ve yönetimi için etmedik hakaret bırakmayan Kütahyalı'nın Fenerbahçe maçı için İngiltere'de olmasını garipsiyorlar.

Restoran üç bölümden oluşuyor ve bir bölümü özel olarak ayrılmış. Kütahyalı da ayrılan o bölümdeki bir masaya oturuyor. Aynı anda da Ali Yıldırım lavabodan dönüyor. 

Masasına geçecekken Kütahyalı'yı görüyor. Tam yanından geçerken de “Sen Rasim Ozan mısın?” diye soruyor. Aldığı cevap şaşırtıcı. 

“Hayır, ben O değilim!”

Nedendir bilinmez ama kimliğini saklama gereği hissediyor. Kendi ifadesiyle “safa yatıyor”.

Yıldırım, “Peki ben kimim? Beni tanıdın mı?” diyerek konuşmaya devam ediyor.

Kütahyalı, “Evet. Ali bey” diyerek elini uzatıyor.

Ali Yıldırım, “Bana merhaba diyemezsin” dedikten sonra Kütahyalı'nın elini ittiriyor ve “Burada taraftarlar var. Sana dalarlar” diyor. Ardından da “Senin ne işin var burada?” diye soruyor.

TARAFTARLAR DA TEPKİ GÖSTERİYOR

Kütahyalı, “Ben burada misafirim” diye cevap verirken Ali Yıldırım, “Bu mekanı hemen terk et” diyerek çıkışıyor.  Tüm bu diyalog 40-50 saniye kadar sürüyor ve Kütahyalı'nın oradan ayrılması iki dakikayı bile bulmuyor. Restorandan çıkıp karşı caddedeki başka bir mekana geçiyor. Burada da F.Bahçeli taraftarlar var ve bu kez de onların
tepkisiyle karşılaşıyor.

Olay tüm detaylarıyla böyle. Orada bulunanlar “Ortada ne Rasim Ozan Kütahyalı'nın kendisine ne de başkalarına edilmiş bir küfür var, ne de alkollü bir ortam” diyor.

BAŞKAN HİÇBİR TV PROGRAMINI İZLEMEDİ

Aziz Yıldırım'ın restoranda olup bitenlerden haberi yok. Yöneticilerin otele dönüşünde öğreniyor. İddiaların, beklentilerin
aksine Yıldırım'ın haberdar olmadığı başka konular da var. Pazar ve pazartesi geceleri televizyondaki spor programları gibi. Konya'da beraberdik. Hiçbir programı izlemedi. Pazar gecesi 101 metre yükseklikteki, Rixos Otel'in 25.
katındaki 101 Bar&Lounge'da Yeşilgiresun-Fenerbahçe basketbol maçını izledi, sohbet etti. Spor programlarının yayınlandığı saatlerde ise arkadaşlarıyla pişti oynuyordu. Saatler 01.30'u gösterdiğinde de odasına geçti.

FutbolArena Haber Turu (15 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.