comScore

Ramazan'da hava nasıl olacak? Meteoroloji Ramazan'da hava durumunu açıkladı (Ramazan hava durumu)

15 Mayıs 2018, Salı 09:32
Ramazan'da hava nasıl olacak? Meteoroloji Ramazan'da hava durumunu açıkladı (Ramazan hava durumu)

Ramazan'da hava sıcak mı olacak? Ramazan'da hava nasıl olacak. Oruç tutarak ibadetlerini yerine getirecek vatandaşlarımızın en büyük merak ettiği konu Ramazan ayında hava sıcaklıklarının ne kadar olacağı yönünde.

FutbolArena - Ramazan'ın yaklaşması ile birlikte oruç tutacak ve ibadetlerini yerine getirecek vatandaşlarımızın kafasındaki en çok soru işaretlerinden birisi Ramazan ayı boyunca hava sıcaklığının nasıl olacağı yönünde.Meteoroloji Ramazan ayında hava sıcaklığını açıkladı. İşte Ramazan ayında beklenen hava durumu.


Ramazan ayında hava nasıl olacak? Ramazan ayı hava durumu
 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin güney ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Bayburt, Artvin, Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Ülke genelinde hava sıcaklıklarının 2 ila 5 derece artması, rüzgarın ise iç ve doğu kesimlerde kuzey, güney ve batı bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.


Bölgelere göre hava durumu


Marmara, Ege, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'in parçalı ve az bulutlu, Akdeniz Bölgesi'nin ise az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu geçmesi öngörülüyor.

Orta ve Doğu Karadeniz'in parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu, Bayburt ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun parçalı yer yer çok bulutlu, doğu kesimleri ile Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

DENİZLERDE HAVA DURUMU

Denizlerde fırtına beklenmezken, Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz'de hava durumu parçalı ve az bulutlu olacak. Van Gölü'nde ise parçalı ve çok bulutlu bir hava beklenirken, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış tahmin ediliyor.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"