comScore

Ramazan Bayramı tatili ne zaman? (2018 Ramazan Bayramı izinleri hangi gün?)

12 Mayıs 2018, Cumartesi 12:07
Ramazan Bayramı tatili ne zaman? (2018 Ramazan Bayramı izinleri hangi gün?)

Ramazan Bayramı ne zaman 2018 aramalarında cevapları sizler için derledik. 2018'de Ramazan Bayramı izni ne zaman başlayacak? Çalışanlar ve öğrencilerin merakla beklediği Ramazan Bayramı tatili belli oldu. Ramazan Bayram tatili ne zaman?

Ramazan Bayramı ne zaman? Ramazan Bayramı tatilleri belli oldu mu? Ramazan Bayramı 2018 hangi güne denk geliyor? Ramazan Bayramı resmi tatili başlangıcı 2018 ne zaman? Ramazan Bayramı tatili öncesi özellikle çalışanlar ve öğrenciler bayramın hangi güne denk geldiğini araştırıyor. Memleketine ve tatile gitmek isteyenler için Ramazan Bayramı tatil günlerini inceledik. Ramazan Bayramı 2018 takvimi için haberimizi okuyabilirsiniz. 
 

Ramazan Bayramı nedir? Ramazan Bayramı neden önemli? (Ramazan Bayramı anlamı 2018)


Ramazan Bayramı öncesi insanlar Ramazan Bayramı nedir, neden kutlanır, anlamı nedir, Ramazan Bayramı'nda ne yapılır gibi birçok sorunun yanıtını arıyor. Ramazan Bayramı adını "Ramazan" ayının son gününde kutlandığından dolayı almıştır. Ramazan, Arapça kökenli bir kelimedir ve anlamı "kuru sıcak" demektir. Daha sonra bu bayram Osmanlı dönemimde yerini ”Şeker Bayramı” adına bırakmıştır. Günümüzde halen bu iki adı da kullanılmaktadır.
 

Ramazan ne zaman? Ramazan orucu hangi gün başlayacak?


Ramazan başlangıcı ile ilgili birçok arama yapılıyor. 2018 Ramazan ne zaman sorusunun yanıtını veriyoruz. Müslüman alemi için en önemli ay olan Ramazan ayının 2018 başlama tarihi belli oldu. Ramazan ayında oruç tutma günü 16 Mayıs 2018 günü başlayacak. 2018 ilk teravih namazı 15 Mayıs akşamı kılınacak. Ramazan orucu 15 Mayıs'ı 16 Mayıs'a bağlayan gece başlayacak. İlk iftar 16 Mayıs 2018'de yapılacak. 
 

Ramazan Bayramı tatili ne zaman 2018 - Ramazan bayramı tatili kaç gün?


Ramazan Bayramı 2018 için tatil günleri ve zamanı da belli oldu. Buna göre Ramazan Bayramı tatili yapmak isteyenler bayram tavimine bakarak tatilin hangi günlere denk geldiğine bakabilir. 3 günlük Ramazan Bayramı şu şekilde olacak:

14 Haziran Perşembe – Arefe Günü
15 Haziran Cuma – 1. Gün
16 Haziran Cumartesi – 2. Gün
17 Haziran Pazar – 3. Gün

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"