comScore

Ramazan Bayramı kutlama mesajları 2018 (15 Haziran anlamlı bayram mesajları)

15 Haziran 2018, Cuma 10:16
Ramazan Bayramı kutlama mesajları 2018 (15 Haziran anlamlı bayram mesajları)

Ramazan Bayramı kutlama mesajları için haberimizi incelyebilirsiniz. Ramazan Bayramında herkese sevdikleriyle iyi bir bayram geçirmelerini temenni ediyoruz. Bu bayramda en anlamlı ramazan bayramı mesajlarını arayan vatandaşlar için 2018 en güncel ve en güzel bayram mesajlarını sizlere hazırladık. En güzel bayram mesajı, en anlamlı bayram mesajları 2018 için haberimizi inceleyin.

Ramazan Bayramı kutlama mesajları 2018! Bu bayramda sevdiklerinden uzakta olan insanlar için en anlamlı 2018 bayram mesajlarını hazırladık. 2018 en güzel Ramazan Bayramı kutlama mesajları, 2018 anlamlı bayram mesajları gibi aramaların sonucunda sizlere Ramazan Bayramı kutlama mesaj örneklerini hazırladık. Ramazan Bayramı önemi nedir, Ramazan Bayramında ne yapılır ve Ramazan Bayramı kutlaması nasıl olur gibi soruların yanıtlarını haberimizde bulabileceksiniz. 
 

Ramazan Bayramı neden önemlidir? Ramazan Bayramı anlamı nedir?


Bayramlar dinimizde büyük bir öneme sahiptir. Ramazan Bayramı önemini hadislerle anlatmak gerekirse şu şekilde önemli hadislerden birkaç örnek verebiliriz:

(Ramazan ve Kurban bayramının gecelerini ihya eden kimsenin kalbi, kalblerin öldüğü gün ölmez.) [İbni Mace, Taberani]
(Rahmet kapıları dört gece açılır. O gecelerde yapılan dua, tevbe reddolmaz. Ramazan bayramının ve Kurban bayramının birinci geceleri, Berat gecesi ve Arefe gecesi.) [İsfehani]

(Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez. Regaib gecesi, Berat gecesi, Cuma gecesi, Ramazan ve Kurban bayramı gecesi.) [İbni Asakir]

Bayramda erken kalkmak, gusletmek, misvak kullanmak, güzel koku sürünmek, yeni ve temiz elbise giymek, sevindiğini belli etmek, yüzük takmak, karşılaştığı müminlere güler yüzle selam vermek, fakirlere çok sadaka vermek, İslamiyet'e doğru olarak hizmet edenlere yardım etmek, dargınları barıştırmak, akrabayı, din kardeşlerini ziyaret etmek, onlara hediye götürmek sünnettir. Bayram gecelerini ihya eden, büyük saadete kavuşur. Bir hadis-i şerif meali şöyledir:
(Bayram gecelerini ihya edenin kalbi, kalblerin öldüğü günde ölmez.) [Taberani]

Dargın olanların, bayramı beklemeyip, hemen barışması gerekir. Allahü teâlâyı ve Peygamber efendimizi seven, insanların kusurlarına bakmaz, hoşgörülü olur. İyi insan, [mümin], herkesle iyi geçinir. Başkalarına sıkıntı vermediği gibi, onlardan gelecek eziyetlere de katlanır. Bir kusuru için kimseye darılmamak gerekir.

Dargınlık olsa bile üç günden fazla sürmemeli. Şayet bayrama kadar süren bir dargınlık olduysa, daha fazla gecikmeden barışmalı. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

(Birbirinizle münasebeti kesmeyin! Birbirinize arka çevirmeyin! Birbirinize kin ve düşmanlık beslemeyin! Birbirinizi kıskanmayın! Ey Allah'ın kulları kardeş olun! Bir Müslümanın diğer kardeşine darılarak üç günden çok uzaklaşması helâl değildir.) [Buhari]

(Müslümana üç günden fazla dargın duran Cehenneme gider.) [Nesai]


 

Ramazan Bayramı anlamlı resimsiz mesajlar (En güzel, en anlamlı ve en güncel Ramazan Bayramı mesajları 2018)


-Yüreğine damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun. Sevdiklerin hep yanında olsun, yüzün ve gülün hiç solmasın. Bayramın kutlu olsun…

- Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara…

-Ramazan Bayramı.nın ulusumuzun diriliğine, mazlumların kurtuluşuna, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olmasını dileriz.

- Bizi yataran ALLAH a şükürler Olsun, Bütün müslümanlara Hayırlı Olsun, Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun.

-Bayramlar berekettir,umuttur,özlemdir.Yarınlar niyettir ve duaların kabül olsun , sevdiklerin hep seninle olsun Bayramınız Kutlu Olsun.

Sevinç ve huzur dolu bir umutla geldi Ramazan Bayramı. Bu güzel ayın mübarek bayramı bizlere mutluluk, huzur, güzellikler nasip etsin. Bütün müslümanlara Hayırlı Ramazan Bayramı diliyorum.

Güzel düşünceler nefeslere dolarsa güzel dualar olur, Dua ise Yüce Allah'a gider nur Olur, gökyüzünde buluşan dualarımızın nurlanması ümidiyle Ramazan Bayramınızı Kutlarım..

Evinize gül kokusu essin kalplerinize Allah iyilik versin. Bu bayramda da ellerimiz her zamanki gibi mutlulukla birleşsin. Ramazan bayramınızı Kutlarım

RESİMLİ BAYRAM MESAJLARI İÇİN TIKLA!

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)