comScore

PTT personel alımı başvuruları nereden yapılır? PTT personel alımı başvuru şartları ne? (PTT personel alımı sınav tarihleri, PTT personel alımı başvuru şartları)

14 Mayıs 2018, Pazartesi 13:16
PTT personel alımı başvuruları nereden yapılır? PTT personel alımı başvuru şartları ne? (PTT personel alımı sınav tarihleri, PTT personel alımı başvuru şartları)

PTT personel alımları başladı mı? PTT personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? PTT Personel alımı yazılı ve sözlü sınav tarihleri? İşte son dönemde PTT'de memur olmak isteyen adayların internet ortamında en fazla yanıt aradıkları sorular. PTT personel alımı 2018 başvuru tarihleri, PTT personel alımnı başvuru şartları ve PTT personel alımına dair bilmeniz gereken tüm detaylar haberimizde. 

FutbolArena - PTT personel alımı başvuruları başladı mı? PTT bünyesine memur alımının ardından vatandaşlar PTT personel alım başvuru şartlarını ve PTT personel alım başvuru tarihlerini merak etmeye başladı. Peki PTT'ye kaç memur alınacak? PTT personel alımı ne zaman olacak? PTT personel alımına dair bilinmesi gereken ilk detaylar arasında PTT personel alımı kaç memurun PTT bünyesine katılacağı yer alıyor. PTT bünyesine, bin 623 postacı, 200 tekniker, 2 bin 625 gişe personeli, 82 avukat, 470 mühendis alımı için sınav başvuruları 21 Mayıs'ta sona erecek. 

Peki PTT personel alımı başvuruları başladı mı? PTT bünyesine memur alımını öğrenen vatandaşlar PTT personel alımıyla ilgili internet ortamında PTT personel alımı başladı mı? sorusuna yanıt aramaya başladı. PTT personel alımı konusuna dair öğrenmeniz gereken tüm detayları sizler için derledik. PTT bünyesine alınması planlanan  bin 623 postacının, bini adaylardan 623'ü taşeronlardan, 2 bin 625 gişe personelinin de 2 bin 25'i adaylardan 600'ü taşeronlar arasından seçilecek. Öte yandan PTT personel alım başvuruları başladı mı? sorusu da yanıt buldu. PTT personel alımı başvuruları 14 Mayıs 2018 Pazartesi itibariyle başladı. 


PTT Personel alımı başvuru 2018 haberleri 


PTT Personel alımına dair PTT personel alımı başuru şartlarında öğrenmeniz gereken bilgiler arasında, 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak yer alıyor. Bunun yanı sıra 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak. Ayrıca Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak. Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak ve bunun yanı sıra Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak. (21/05/2018 tarihinde veya önceki bir tarihte mezun olmaktır. 

BAŞVURU ŞARTLARI İÇİN DİĞER DETAYLARA TIKLAYIN
 

PTT Personel alımı sınavı ne zaman?


PTT personel alımı başvuru şartları dışında PTT personel alımı sınavına girmek isteyenler http://ik.ptt.gov.tr adresini mutlaka takip etmek zoruında. PTT Personel alımı yazılı ve sözlü sınav yeri, tarihi ve saati daha sonra açıklanacak. ptt.gov.tr adresinden de sınav tarihlerine bakabilecek olan adayların ayrıca cep telefonlarına da PTT Personel alımı sınav tarih bilgileri gönderilecek. Yaızlı sınavlar Türkiye'nin 17 ilinde gerçekleşecek. 


PTT ne iş yapar? PTT hizmet alanları nelerdir?


PTT pek çok konuda hizmet veren bir kurumdur. Mektup ve posta gönderimi, taahhütlü gönderiler gibi pek çok türde gönderi teslimi yapmaktadır. Tebligat işlemleri, telgraf, havale işlemleri, hesap işlemleri, efektif işlemler, fatura ödemeleri, vergi ve ceza ödemeleri gibi pek çok işlem yapabilmektedir. Ayrıca maaş ve yardım ödemeleri, yurtiçi ve yurt dışı kargo işlemleri gibi önemli hizmetler vermektedir.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"