comScore

PTT Memur alımı 2018 - PTT Personel alım başvurusu (PTT memur alım şartları)

05 Mayıs 2018, Cumartesi 00:54
PTT Memur alımı 2018 - PTT Personel alım başvurusu (PTT memur alım şartları)

2018 PTT Memur alımı başladı. PTT'nin yayımladığı ilanla 5 bin personelin alınacağı duyurudu. PTT Personel alımında KPSS şartkı aranıyor mu? İşte PTT Personel alım şartları ve datayları.

FutbolArena - PTT yayımladığ ilanla 5 bin personelin alınacağını duyurdu. PTT Memur alımı şartları arasında KPSS şartı aranıyor mu? 2018 PTT Memur alımı şartları ve başvurusu nasıl yapılıyor? Tüm bu detaylar haberimizde.


2018 PTT Memur alımı şartları ve başvuruları


 Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi yayımladığı ilanla personel alımına gideceğini açıkladı. PTT'nin yayımladığı ilanda adaylar arasında KPSS şartının aranmayacağı açıklandı. Başvuru yapacak adayların başvuru şartlarını yerine getirmesi gerekiyor. Başvuru şartları ise ;

TC vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmaması, askerlik açısından elverişli olması, görevini icra etmesinde sağlık probleminin olmaması herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmaması. Herhangi bir kuruluşta yaşlı veya emekli aylığı almıyor olması gibi nitelikler aranıyor.
2018 PTT Memur alımları başvuruları www.ptt.gov.tr adrsinden yapılacaktır. Bunun dışında ise şahsen veya posta yolu ile başvurular da kabul edilecektir.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"