comScore

PTT hangi kadrolara personel alacak? PTT personel alım sınavı ne zaman? (2018 PTT memur alım ve şartları)

14 Mayıs 2018, Pazartesi 10:29
PTT hangi kadrolara personel alacak? PTT personel alım sınavı ne zaman? (2018 PTT memur alım ve şartları)

PTT bünyesine alacağı 5 bin personel için sınav tarihini ve şehirlerini belirlemiş durumda. PTT 5 bin memur alımı için açtığı kadrolar da belli oldu. PTT bünyesine çalışmak için sınava girecek vatandaşlar 60 TL sınav ücreti ödeyecek. İşte 2018 PTT memur ve personel alımı hakkında tüm bilinmeyenler.

FutbolArena - PTT bünyesine 1,623 postacı, 200 tekniker, 2 bin 625 gişe personeli, 82 avukat, 470 mühendis alımı için sıvan başvuruları başladı. PTT'nin alacağı memur için açılan sınav başvuru süresi ne zaman bitiyor? 2018 PTT memur ve personel alımları. PTT'nin alacağı 5 bin personel için açılan kontenjanda aranan şartlar nedir? PTT'nin alacağı 5 bin memur hakkında tüm bilinmeyen ve detaylar haberimizde.


2018 PTT memur alımı başladı mı?


PTT'den geçtiğimiz günlerde açıklanan yazı ile 5 bin memur alımının gerçekleşeceği haberi üzerine vatandaşlar PTT 2018 memur alımı hakkında bilgi sahibi olmak için araştırmalara başladı. PTT'nin 5 bin personel'in hangi kadrolara alınacağı da netleşmiş durumda.

PTT bünyesinde çalıştırmak üzere toplamda 1,623 postacı, 200 tekniker, 2 bin 625 gişe personeli, 82 avukat, 470 mühendis alımı gerçekleştirecek.


PTT Sınavları hangi ilde olacak?


PTT bünyesinde çalıştırmak üzere alacağı memurların sınavlarını İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Samsun, Van, Gaziantep, Diyarbakır, Eskişehir, Trabzonspor, Kocaeli, Kayseri, Konya, Malatya ve Erzurum şehirlerinin merkezinde yapacak. Sınav ücreti ise 60 TL olarak belirlenmiş durumda.

 

2018 PTT Memur alımı şartları ve başvuruları


 Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi yayımladığı ilanla personel alımına gideceğini açıkladı. PTT'nin yayımladığı ilanda adaylar arasında KPSS şartının aranmayacağı açıklandı. Başvuru yapacak adayların başvuru şartlarını yerine getirmesi gerekiyor. Başvuru şartları ise ;

TC vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmaması, askerlik açısından elverişli olması, görevini icra etmesinde sağlık probleminin olmaması herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmaması. Herhangi bir kuruluşta yaşlı veya emekli aylığı almıyor olması gibi nitelikler aranıyor.2018 PTT Memur alımları başvuruları www.ptt.gov.tr adrsinden yapılacaktır. Bunun dışında ise şahsen veya posta yolu ile başvurular da kabul edilecektir.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"