comScore

PSG - Marsilya maçı sonrasında 27 gözaltı

23 Mayıs 2016, Pazartesi 21:36
PSG - Marsilya maçı sonrasında 27 gözaltı

Marsilya ile PSG taraftarları arasında yaşanan gerginlik sonrasında aynı gün 27 kişinin daha gözaltına alındığı bildirildi.

Paris Saint Germain'in (PSG), Marsilya'yı 4-2 yendiği Fransa Kupası finalinin ardından yaşanan olaylar nedeniyle 27 kişi gözaltına alındı.
 

PSG - Marsilya maçı sonrasında yaşanan olaylar


Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, cumartesi günü oynan Fransa Kupası finalinde, 4'ü statta, 4'ü de stat dışında 8 kişi maç akşamı yakalandı. Karşılaşma sonrası Marsilya ile PSG taraftarları arasında yaşanan gerginlik sonrasında aynı gece 19 kişinin daha gözaltına alındığı bildirildi.

Fransız basını, maç sonrası bir PSG taraftarının, Marsilya taraftarlarını trafikte taciz ettiğini, ardından iki taraf arasındaki tartışmanın büyüdüğünü yazdı. PSG taraftarının olayın büyümesiyle bir bara sığındığı ve barın da Marsilya taraftarları tarafından basıldığı öne sürüldü.
Sahadan 4-2 galip ayrılan PSG, Fransa Kupası'nı 10. defa müzesine götürmüştü. Paris ekibi, lig şampiyonluğu, Fransa Süper Kupası ve Fransa Lig Kupası'nın ardından Fransa Kupası'nı da kazanarak sezonu 4 kupayla tamamlamıştı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!