comScore

Prompter Gazisi ne demek? Prompter Gazisi nedir, kimlere denir? (Prompter nedir? Prompter ne işe yarar?)

10 Haziran 2018, Pazar 11:31
Prompter Gazisi ne demek? Prompter Gazisi nedir, kimlere denir? (Prompter nedir? Prompter ne işe yarar?)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır mitinginde yaşanan Prompter arızasının ardından Prompter nedir? Prompter ne işe yarar? sorularının yanı sıra son olarak Prompter Gazisi ne demek? sorusu da popüler oldu. Prompter Gazisi nedir? Prompter Gazisi ne demek? Prompter Gazisi kimlere denir? Prompter Gazisi ile ilgili bilmeniz gerekenler haberimizin devamında. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Diyarbakır mitingindeki konuşmasının ardından Prompter Gazisi terimi sosyal medya ve interet ortamında popüler kelimeler arasına girdi. Peki Erdoğan'ın Diyarbakır mitinginde ne oldu? Prompter Gazisi ne demek? Prompter ne iş yapar? Prompter Gazisi nedir? Cumhurbaşkanı Erdoğan için neden Prompter Gazisi diyorlar? Prompter Gazisi ile ilgili merak ettiğiniz ve öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Diyarbakır mitinginde yaşananlara dair detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

 
HDP Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Senin gitme ihtimalin bile bu kadar güzelken, kimbilir gidişin ne muhteşem olacak. Prompter gazisine ulaşana kadar elden ele bir zahmet." dedi. Peki Prompter Gazisi ne demek? Prompter Gazisi kimlere denir? Prompter Gazisi nedir? Prompter nedir? Prompter ne demek? Prompter ne işe yarar? Prompter ve Prompter Gazisi ile ilgili bilmeniz gerekenler haberimizin devamında. 
 

Prompter nedir?


1. Kamera 2. Gölgelik 3. Sufle monitörü 4. Işın ayırıcı cam 5. Çekim görüntüleri 6. Sufle metni
Prompter, kamera önüne yerleştirilerek, çekimi yapılan kimseye yazılı veya görüntülü hatırlatmalar yapan elektronik suflör. Aslen "ortaya çıkarmak, cesaretlendirmek" anlamlarında kullanılan İngilizce "prompt" sözcüğü, 15. yüzyıldan itibaren sufle yapmak anlamında da kullanılmaya başlanmıştır.

PROMPOTER NE İŞE YARAR?

Prompter, konuşmacıya profesyonel bir konuşma sağlar. Örneğin Başbakan Ahmet Davutoğlu (AKP- AK Parti), Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan veya Kemal Kılıçdaroğlu (CHP- Cumhuriyet Halk Partisi) konuşma yaparken kendilerine konuşmalarını hatırlatacak şekilde konuşma metinlerini bir ekran üzerinden görürler.

AYRINTILI BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)