comScore

Premier Lig'den futbolcu tepkisi: "Antrenmana çıkmıyorsa para da yok"

18 Mayıs 2020, Pazartesi 19:36
Premier Lig'den futbolcu tepkisi:

Premier Lig'de bir kulüp yetkilisi antrenmana çıkmak istemeyen futbolcuların maaş almamaları gerektiğini savundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Premier Lig kulüpleri 19 Mayıs 2020 Salı gününden itibaren gruplar halinde antrenmanlara başlama kararı aldı. Öte yandan Premier Lig'de sezonun geleceği için bazı kulüp ve futbolcuların sağlık tehdidi nedeniyle oynamaya sıcak bakmaması üzerine yeni tartışma konusu açıldı. 

Premier Lig'de bir kulüp yetkilisi Sky Sports'a yaptığı açıklamada antrenmana çıkmayacak olan futbolculara maaş ödenmemesi gerektiğini savundu. Açıklamada, "Eğer antrenmana çıkmak istemeyen futbolcu olursa maaş almamaları gerekiyor. Bugün eğer sokaktaki bir insana haftada iki kez testten geçirilerek, antrenman yapıp futbol oynaması karşılığında haftada 60 bin pound teklif edersek hemen evet yanıtını verir." diye konuştu. 
PREMİER LİG'DE SON GELİŞMELER

Premier Lig'de maçların seyircisiz olarak oynanması halinde, ligde yer alan tüm kulüpler hem yerel hem de uluslararası yayıncılara toplam 389 milyon euro tazminat ödemek zorunda kalacak.

Premier Lig CEO'su Richard Masters, daha önce yaptığı açıklamada sezonun iptal edilmesi halinde kaybın yaklaşık 1 milyar sterlin olacağını ifade etmişti. 11 Mayıs Pazartesi günü yapılan toplantının ardından bir kez daha açıklama yapan Masters, "Ne olursa olsun kulüpler için önemli bir gelir kaybı olacak. Bu kaçınılmaz. Bugün çeşitli senaryolarda neler olacağına dair bir yol haritası belirlemeyi başardık. Sezon oynanırsa veya oynanmazsa neler olacağını biliyoruz." dedi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)