comScore

Premier Lig'de Aston Villa'nın başına kim geçiyor? Futbol Haberleri

06 Nisan 2016, Çarşamba 15:41
Premier Lig'de Aston Villa'nın başına kim geçiyor? Futbol Haberleri

Premier Lig'in altın ayakkabılı golcüsü Dwight Yorke eski kulübünü çalıştırmak istiyor.

FutbolArena - Ülkesi Trinidad ve Tobaco Ulusal Futbol Takımı'nın yanı sıra Aston Villa ve Manchester United kariyerlerinde oldukça başarılı işlere imza atıp, golleriyle futbolseverlerin hafızasında yer alan Dwight Yorke, eski kulübünün teknik adam koltuğuna talip oldu.
 

Dwight Yorke Aston Villa'nın başına mı geçiyor?


Bu sezon Premier Lig'den düşmesine artık kesin gözüyle bakılan ve en önemlisi Premier Lig tarihinde belki de ilk kez bu denli isteksiz ve savaşmaktan kaçan bir takım hüviyeti çizen Aston Villa sezona Tim Sherwood ile başlamıştı. Tim Sherwood ile yollar ayrılınca Kevin MacDonald geçici olarak takımı çalıştırdı ve ardından Remi Garde takımınm başına getirildi. Ancak üst üste kaybedilen 6 maç ve bu 6 maçta yenilen 18 gol sonrası Remi Garde ile de yollar ayrıldı ve takım yine geçici görevle işbaşı yapan Eric Black'e teslim edildi. Remi Garde'nin Aston Villa macerası 20 Premier Lig maçında yalnızca 2 galibiyet ile sona ermişti.

Aston Villa forması giyerken 292 maçta 97 gol atma başarısı gösteren eski hücum oyuncusu Dwight Yorke, eski kulübünü eski günlerine geri döndürmek adına koltuğa talip olduğunu ifade etti. Aston Villa yönetiminin başarısızlığa çare bulabilmek adına tecrübeli menajer denediğini, ismi duyulmamış menajer denediğini, her yolu denediğini ancak başarılı olamadığını ifade eden Dwight Yorke, çarenin tecrübe konusunda ısrardan geçtiğini söyledi.
Dwight Yorke kulübün başarısızlıklardan sıyrılması adına söz konusu potansiyel ve yatkınlıkta olan bir teknik adamın gerekliliğini, getirilecek teknik adamın kıvılcım olup, kulübü ateşlemesi gerektiğini ifade etti.
 
255266-haber

Dwight Yorke, önümüzdeki sezon bir alt lig olan Şampiyona'da mücadele edecek olan Aston Villa'nın teknik adamlık koltuğuna talip olduğunu söyledi ve kulübün kendisiyle en azından oturup konuşmasını temenni ettiğini dile getirdi.

2006-2007 sezonunda Sunderland forması altında Şampiyona'da mücadele ettiğini ve şampiyonluk deneyimi yaşadığını belirten Dwight Yorke, bu deneyimin kendisi için en büyük referans olduğunu söyledi.

Dwight Yorke sözlerini sonlandırırken, 4 sene Sir Alex Ferguson'un talebesi olarak futbol oynadığını, ondan çok fazla şey öğrendiğini ve onun da bu görev için kendisine güvendiğini ifade etti.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"