comScore

Premier Lig kulüpleri: 'Bu sezon oynanmasın!'

13 Mart 2020, Cuma 21:44
Premier Lig kulüpleri: 'Bu sezon oynanmasın!'

İngiltere Premier Lig'de bazı kulüpler, erteleme kararından sonra liglerin yeniden devam etmesine sıcak bakmıyor. 

FutbolArena Dış Haberler - Premier Lig kulüpleri koronavirüs hastalığı nedeniyle liglerin ertelemesinin ardından sezonun tekrar oynanmasına sıcak bakmıyor. 

İngiliz basınında Daily Mail'in haberine göre, bazı Premier Lig kulüpleri liglerin ertelenmesinden sonra tekrar oynanmasına sıcak bakmıyor. Özellikle bazı kulüplerde koronavirüs vakalarının ortaya çıkmasından, oyuncuların hem fiziksel, hem de psikolojik açıdan oynamaya hazır olmayacağı görüşü üzerinde duruldu. Virüs vakalarının artmasından dolayı oyuncuların bu durumda motivasyon sıkıntısı yaşayacağı düşünülüyor. 
Premier Lig'de bazı kulüplerin başkanları, yetkililerin liglerin yeniden başlamasıyla birlikte seyircili oynamasına izin verse dahi birçok sorunun ortaya çıkacağı görüşünde. Ayrıca önümüzdeki günlerde yeni enfeksiyonlar çıkma riskine karşılık liglerin bu sezon itibariyle oynanması sıcak bakılmıyor. 

PREMİER LİG 3 NİSAN'A KADAR ERTELENDİ

Son olarak Arsenal menajeri Arteta'da koronavirüs vakası görülmesinin ardından Premier Lig yönetimi acil bir toplantı kararı aldı ve toplantı sonucunda liglerin 3 Nisan'a kadar ertelendiğini açıkladı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"