comScore

Premier Lig iptal olursa dev kayıp!

02 Mayıs 2020, Cumartesi 18:36
Premier Lig iptal olursa dev kayıp!

Premier Lig'de sezona devam edilmemesi halinde ekonomik kaybın 300 milyon pound olacağı kaydedildi. 

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere Premier Lig yönetimi ve kulüplerin Cuma günkü gerçekleşen toplantısında sezona devam edilmesi yönünde oybirliği kararı çıktı. Ancak bu kararın resmileşmesi için hükümet izni gerekiyor. 

Öte yandan İngiliz kulüpleri ve lig yönetiminin devam kararının perde arkasında ciddi bir ekonomik tedirginlik olduğu öğrenildi. İngiltere Futbol Federasyonu, Premier Lig yönetimi ve kulüpleri sezonun devam etmesinden yana. Zira iptal kararı çıkması halinde ekonomik kaybın 300 milyon pound olabileceği öğrenildi. 
Öncelikli olarak 150 milyon pound değerinde ekonomik kayıp öngörülmesine rağmen tüm etkinliklerin durması nedeniyle eğer Premier Lig'in de bu sezon oynanması halinde kaybın daha büyük olabileceği ifade edildi. 
 


Son dakika haberleri: Ligler ne zaman başlayacak?


Toplantı sonrasında ligin devamı konusunda alınacak kararda hükümetin de onayının gerekli olduğu söylendi. 

Kulüpler, hükümetin de onayı dahilinde sağlıklı koşulların sağlanmasıyla birlikte sezonun devam etmesini isterken, lig yönetimi tarafından yapılan açıklamada, "Kulüpler rekabetin bütünlünü korumak için sezona devam etmek istedikleri yönünde oybirliğine vardı." Resmi karar için hükümet onayı bekleniyor. Gerçekleşen toplantıda güvenli ortamın nasıl sağlanacağı üzerinde karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunuldu. Önceliğin sağlık olduğu bugünkü koşullarda Sağlık Bakanlığı ve hükümet tavsiyeleri doğrultusunda hareket edilecek. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"