comScore

Galatasaray Galatasaray

Prandelli taktiği bulamıyor

03 Ekim 2014, Cuma 16:55

Galatasaray'da yönetim anlamında yaşanan karışıklık ve belirsizlik sahaya da yansımış durumda.

FutbolArena Özel - Prandelli'nin takımı hemen hemen her maç farklı bir taktikle karşımıza çıkarken üçlü savunma anlayışıyla pek parlak görüntü çizmedi.

Dörtlü defanstan vazgeçmem demişti
Geldiği günlerde 4'lü defansla oynayacağını ve bundan vazgeçmeyeceğini söyleyen İtalyan teknik adam, ligde son oynanan Sivasspor maçı ve Arsenal ile oynanan Şampiyonlar Ligi maçında üçlü savunmaya geçti.

Arayışları bitmedi

Süper Kupa, Lig ve Avrupa'da farklı taktikler deneyen Prandelli'nin henüz bir sistem oturtamaması eleştirilirken, son olarak Sivasspor ve Arsenal maçlarında denediği üçlü savunmanın da ömrünün uzun olduğu söylenemez. Hücum bölgesindeki anlamsız taktik denemelerine savunma değişikliklerini de ekleyen Cesare Prandelli Galatasaray'ın başındaki çıktığı 7 resmi maçta taktiğini oturtamadı.

Bu taktikle işi çok zor

İlk olarak Sivasspor maçında denediği taktikle savunmada sayısız pozisyon veren takımını Arsenal karşısında da aynı taktikle sahaya süren Prandelli için hüsran kaçınılmaz oldu. Rakibin hızlı oyuncuları karşısında ilk yarıda üç gol yiyen Galatasaray için üçlü savunma iyi bir seçenek gibi durmuyor.

Bu maçta hangi taktik

Arsenal maçının son bölümlerinde dörtlü savunmaya geçerek daha derli toplu görüntü veren Sarı Kırmızılılar'ın cumartesi günü oynananacak Kayseri Erciyesspor maçında nasıl bir taktikle sahaya çıkacağı merak konusu. 
 
Haber: Özgür KIZGIN

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)