comScore

Porto'ya iflas şoku! 100 milyon euro'ya ihtiyaç var

09 Mayıs 2020, Cumartesi 20:10
Porto'ya iflas şoku! 100 milyon euro'ya ihtiyaç var

Portekiz ve dünya futbolunun önemli kulüplerinden olan, aynı zamanda uzun yıllar oyuncu satışlarından büyük gelir elde eden Porto, büyük bir ekonomik krizin eşiğinde. 

FutbolArena Dış Haberler - Flaş! Portekiz futbolunun köklü kulüplerinden Porto, koronavirüs nedeniyle liglerin ertelenmesinden dolayı büyük bir darboğazın içinde. Portekiz basını kulübün ciddi bir ekonomik krizle karşı karşıya kaldığını ve iflas tehlikesinin olduğunu yazdı. 

GEÇMİŞ DÖNEM BANKA BORÇLARI VE BİRİKEN FAİZLER
Porto'nun uzun vadeli krediler, banka faizleriyle birlikte giderek artan borcundan dolayı Haziran sonunda 100 milyon euro kaynağa ihtiyacı var. Hem kulübün hayatta kalması, hem de UEFA'dan önümüzdeki yıllar için yaptırıma uğramaması için yönetim kaynak arıyor. Kulüp yönetimi ekonomik darboğazdan kurtulmak için ilk plan olarak oyuncu satışını ilk çare olarak gördü. 

Eurosport kaynaklı haberde, başta Alex Telles olmak üzere Porto yönetimi bu süreçte UEFA'dan ciddi bir yaptırım tehlikesiyle de karşı karşıya. Bu nedenle yönetimin bonservis geliri elde edebileceği birçok futbolcuyu elden çıkaracağı iddia edildi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"