comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Porto, Aboubakar'ı aramıyor

17 Ekim 2016, Pazartesi 20:15
Porto, Aboubakar'ı aramıyor

Beşiktaş'taki performansıyla büyük eleştiri alan Vincent Aboubakar'ın kiralık geldiği kulübü de Kamerun'lu futbolcuyu aramıyor.

FutbolArena Detay - Sezon başında Mario Gomez'in ayrılmasının ardından Porto'dan kiralık olarak Beşiktaş'a katılan Vincent Aboubakar henüz oynadığı 7 resmi maçta gol sevinci yaşayamazken, kaçırdığı pozisyonlar yüzünden taraftarın tepkisini çekmişti.

Geçen sezon Porto ile tüm kupalarda 42 maça çıkarken, 18 gol atabilen Aboubakar; Lisandro Lopez, Radamel Falcao, Jackson Martinez gibi forvetlerin ardından Portekiz kulübünde vasatı aşamamıştı.
ANDRE SİLVA'DAN 12 MAÇTA 6 GOL

Porto bu sezon tüm kulvarlarda 12 maça çıkarken, 23 gol atma başarısı gösterirken neredeyse maç başına 2 gol ortalaması tutturdu. Portekiz takımında bu yıl Nuno'nun forvette ilk tercihi olan Andre Silva, çıktığı 12 maçta 6 gol atarken; taraftarın da beğenisini kazandı. Porto'da bir diğer hücum elemanı Jesus Corona'da 10 maçta 3 gol kaydetti.

Geçen sezon tüm kupalarda oynadığı 52 maçta 90 gol atıp, maç başına 1.7 gol ortalamasıyla oynayan Porto, daha şimdiden bu sezon maç başına 1.9 gol ortalaması tutturdu. 

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.