comScore

Galatasaray Galatasaray

Portekiz'den Bruma'ya Galatasaray tavsiyesi

18 Ekim 2016, Salı 10:14
Portekiz'den Bruma'ya Galatasaray tavsiyesi

Galatasaray'da sözleşmesi uzatılması gündemde olan Bruma'ya Portekiz'den tavisye geldi.

FutbolArena - Galatasaray'da bu sezon sergilediği performansla alkış toplayan ve sözleşmesinin uzatılması gündemde olan Bruma için, Portekiz'in Record Gazetesi'nden Pedro Ponte değerlendirmelerde bulundu. Bruma'nın Galatasaray'da kalması gerektiğini ifade eden Ponte, "Bence Galatasaray'da devam etmesi daha iyi bir tercih olur. Çünkü burada iyi bir çizgi yakaladı ve bunu sürdürebilmek adına uygun bir ortam buldu" dedi.

Milliyet Gazetesi'ne değerlendirmelerde bulunan Pedro Ponte'nin yorumları şu şekilde:
"Nihayet yeteneklerini göstermeyi başardı. Real Sociedad tecrübesi aslında pek istediği gibi geçmemişti ama yine de kendisine katkısı olduğu ortaya çıkıyor. Asıl önemli olan ise özgüvenini tekrar kazanmış olması. Bu güveni kaybetmediği sürece iyi işler çıkarmaya devam edecektir."

"MİLLİ TAKIMDA İŞİ ZOR"

"Ancak milli takımda işinin çok kolay olmadığını da söylemeliyim. Teknik direktör Fernando Santos, genç futbolculara çok önem veren bir isim. Son 24 ay içerisinde milli takıma 23 yeni isim kazandırdı. Bruma'yı çok yakından takip ediyor ve maçlarını izliyor. Ancak Avrupa kupalarında oynayan isimlere öncelik veriyor. Dolayısıyla Bruma'nın mutlaka Şampiyonlar Ligi'nde oynaması, orada kendisini göstererek milli forma için çekiştiği isimlerin önüne geçmesi gerek.

Bruma'nın bu formu kendisine bir çok teklifi de getirecektir. Bence Galatasaray'da devam etmesi daha iyi bir tercih olur. Çünkü burada iyi bir çizgi yakaladı ve bunu sürdürebilmek adına uygun bir ortam buldu. Kariyerinde istikrara ihtiyacı var. Yeni bir maceraya atılmasına gerek yok. Seneye Şampiyonlar Ligi tecrübesi de yaşarsa, daha da komple bir oyuncu haline gelir."

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.