comScore

Galatasaray Galatasaray

Podolski ve Adebayor'un transferlerinde Arsene Wenger'den sürpriz açıklama

09 Şubat 2017, Perşembe 20:07
Podolski ve Adebayor'un transferlerinde Arsene Wenger'den sürpriz açıklama

Galatasaray'da ara transfer döneminde Japonya'dan teklif alan Podolski ile birlikte Başakşehir'in kadrosuna kattığı Adebayor hakkında Arsenal menajeri Arsene Wenger'den çarpıcı açıklamalar geldi. 

FutbolArena - Arsenal'in menajeri Arsene Wenger, Medipol Başakşehir'le sözleşme imzalayan eski öğrencisi Adebayor dışında ara transfer döneminde Galatasaray'dan ayrılması gündeme gelen ve Japonya'dan Vissel Kobe'nin istediği Lukas Podolski hakkında konuştu. 


Adebayor'un Başakşehir'e transferi hakkında Arsene Wenger'in yorumu


Medipol Başakşehir'in ara transfer döneminde Beşiktaş'ın da gündemine gelen Adebayor ile sözleşme imzalaması hakkında Beinsports'a konuşan Arsenal menajeri Arsene Wenger, Adebayor'un Türkiye'ye gitmesi beni şaşırttı. Çok iyi bir oyuncu olmak için her şeye sahipti. Ona ne oldu bilmiyorum. Arsenal'de oynarken üst seviyede bir futbolcuydu. Adebayor'un Manchester City'ye bonservisle gittiğini unutmayalım. Bizde gösterdiği potansiyelden sonra ona olanlar beni hep şaşırttı." diye konuştu. 


Galatasaray'da Podolski'nin Japonya'ya transfer haberleri


Galatasaray'da ara transfer döneminde takımdan ayrılması gündeme gelen ve bizzat Japonya Ligi kulüplerinden Vissel Kobe'nin istediği Podolski hakkında da konuşan Arsene Wenger, Alman yıldızın Japonya'ya gitmesi için doğru bir zaman olduğunu söyledi. Tecrübeli teknik adam, Podolski'nin Japonya'ya gitmesi için doğru bir zaman olduğunu düşünüyorum. Japonya için iyi bir gücü olduğuna inanıyorum. Geleceği için de çok iyi bir tecrübe olacaktır. Herkesi de Japonya'ya gitme konusunda cesaretlendirebilirim. Hem kültürel, hem de futbol seviyesi olarak Japonya çok iyi bir deneyim. Japonya en az İngiltere kadar organize bir lige sahip. Japonya iyi bir lige, en üst seviye organizasyona sahip bir ülke." diye konuştu. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"