comScore

Türkiye, Play-Off'a kalırsa muhtemel rakipleri kimler?

06 Eylül 2015, Pazar 21:13
Türkiye, Play-Off'a kalırsa muhtemel rakipleri kimler?

2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Hollanda'yı 3-0 yenerek grupta 3. sıraya yükselen Türkiye'nin play-off'a kalırsa muhtemel rakipleri kimler? 

FutbolArena Detay - Euro 2016 Elemeleri A grubunda Çek Cumhuriyeti 8. maçlar sonrasında gruptan çıkmayı garantiledi. İzlanda da kalan üç maçında bir beraberlik dahi alsa gruptan çıkmayı garantileyecek. Öte yandan Türkiye Hollanda'yı 3-0'la geçince puanını 12'e yükseltti ve ikili averajda da rakibine üstün olduğu için, büyük bir avantaj yakaladı. 

Türkiye kalan 2 maçında bir beraberlik ve bir galibiyet alsa dahi 3. olarak Play-Off oynama hakkı kazanabilecek. 
Play-Off'ta muhtemel rakiplerimiz kimler?

EURO 2016 Elemelerinde toplam 9 grup bulunuyor. Bu gruplardan en yüksek puanı alıp 3. olan ülke Play-Off oynamadan katılım hakkı kazanacak. Diğer 8 üçüncü ile kendi aralarında eleme maçları oynayacak. 

Puan hesabında gruplarda 6. sırada olan takımlar ile yaılan maçlar dikkate alınmayacak.

A grubunda Türkiye ve Hollanda 3.'lük için yarışırken, B grubunda İsrail, Bosna Hersek, Güney Kıbrıs Rum kesimi ve Belçika arasında hem 3.'lük hem de 2.'lik yarışı kıyasıya sürüyor. 

C grubunda Ukrayna, İspanya ve Slovakya'dan biri 3. olacak. Bu gruptaki 3.'nün en yüksek puanı alan 3. olması da muhtemel. D grubunda ise Polonya ve İskoçya hem 2.'lik hem 3.'lük mücadelesi veriyor. E grubunda Estonya, Slovenya ve Litvanya 3.'lük mücadelesinde. F grubunda Macaristan ve Romanya ikincilik ve üçüncülük mücadelesi veriyorlar. G grubunda Rusya, İsveç ve Karadağ'dan biri 2. biri de 3. olacak. H grubunda Hırvatistan 3.'lük için avantajlı ama ilk ikiyi de zorluyor. Son olarak I grubunda Arnavutluk, Danimarka ve Portekiz'in kıyasıya yarışı var. 

Son duruma göre olası playoff rakipleri şu şekilde

Hırvatistan, Ukrayna, Arnavutluk, Macaristan, Rusya, İsrail, İrlanda, EstonyaBilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!