comScore

Barcelona Barcelona

Pique gerçeği ortaya çıktı! Skandal…

10 Ekim 2016, Pazartesi 15:56
Pique gerçeği ortaya çıktı! Skandal…

İspanyol basınında Pique'nin formasıyla ilgili çıkan haberin yalan olduğu öğrenildi.

FutbolArena - İspanya Milli Takımı, Dünya Kupası Elemeleri'ndeki son maçında Arnavutluk ile deplasmanda karşılaştı. Bu mücadeleyle ilgili en çok konuşulan konu Pique'nin forması oldu.
 
Katalan futbolcu, uzun kollu formasının kollarını kestirerek maça çıkmıştı. İspanyolların ünlü spor gazetesi AS'ın internet sitesinde Pique'nin formanın kollarındaki İspanyol bayrağı renkleri nedeniyle bunu yaptığı haberi çıktı. Bir anda ülke gündemine oturan bu haber nedeniyle Pique'ye büyük tepki doğdu. Ancak daha sonra gerçek ortaya çıktı. İspanya Futbol Federasyonu'ndan yapılan resmi açıklamada uzun kollu formanın kollarında İspanyol bayrağı renklerinin olmadığı, bu haberin yalan olduğu duyuruldu. Haberi yapan gazete de bir özür yazısı yalanladı.
 
Yine de bu özür, Pique için yeterli olmadı. Kendisine gösterilen tepkilerden artık bıktığını söyleyen tecrübeli futbolcu, 2018 Dünya Kupası'nın ardından milli takımı bırakacağını duyurdu. Pique, Katalunya'nın bağımsızlığı konusunda söylediği sözler nedeniyle özellikle Madrid medyasından büyük tepki topluyordu. Pique bu sözleri sebebiyle İspanya'nın bütün iç saha maçlarında top ayağına geldiğinde taraftarlarca ıslıklanıyor.
 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.