comScore

Pınar Aydınlar neden ve ne zaman tutuklandı? Pınar Aydınlar'a ne oldu? (Pınar Aydınlar kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar?

15 Mayıs 2018, Salı 17:03
Pınar Aydınlar neden ve ne zaman tutuklandı? Pınar Aydınlar'a ne oldu? (Pınar Aydınlar kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar?

Son dakika! Pınar Aydınlar tutuklandı. Pınar Aydınlar'ın tutuklanması sonrası sosyal medyada Pınar Aydınlar kısa süre içinde twitter'da trend topic oldu. Peki Pınar Aydınlar ne zaman ve neden tutuklandı? Pınar Aydınlar nerede tutuklandı? Pınar Aydın'ın tutuklanması sonrasında Pınar Aydın'a dair son dakika haberlerini sizler için derledik. 

FutbolArena - Pınar Aydınlar tutuklandı. Son dakika Pınar Aydınlar Türkiye'ye giriş yapınca tutuklandı. Pınar Aydınlar'ın tutuklanması sonrasında Pınar Aydınlar twitter'da trend topic odu. HDP PM üyesi Pınar Aydınlar tutuklandı. Pınar Aydın Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra pasaportuna el koyularak tutulandı. Pınar Aydınlar'ın tutuklanmasının ardından Pınar Aydın sosyal medyada en fazla konuşulan isimlerin başına geldi. Bu gelişmenin ardından insanlar Pınay Aydınlar kimdir, kaç yaşında, nereli ve iş yapar? sorularının dışında Pınar Aydınlar'a ne oldu ve Pınar Aydınlar neden tutulandı? sorularına da yanıt aramaya başladılar. İşte Pınar Aydınlar'ın gözaltına alınma sebebi ve Pınar Aydınlar son dakika haberleri. 


Pınar Aydınlar tutuklandı son dakika


T24'ün haberine göre 2015 genel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi'nden (HDP) İzmir Milletvekili olarak seçim çalışmaları kapsamında yaptığı konuşmalardan dolayı aldığı 10 aylık cezanın onaylanması nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi. Pınar Aydınlar'ın Almanya'dan Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra Atatürk Havalimanında pasaportula el koyuldu ve tutuklandı. Bu gelişmenin ardından Pınar Aydınlar hakkında sosyal medyada sayısız tweet atılırken, Pınar Aydınlar'a ne olduğunu merak edenler Pınar Aydınlar kimdir, kaç yaşında, nereli ve ne iş yapar? sorularına yanıt aramaya başladı. 


 

Pınar Aydınlar kimdir?


1979 İstanbul doğumlu olan Pınar Aydınlar, aslen Erzurum'un Aşkale ilçesinden. 1995 yılında İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'nı kazandı ve Temel Bilimler Bölümü'nden mezun oldu. 2003 yılında Türkü Söylemek Lazım adlı ilk solo albümünü çıkardı.
 

Pınar Aydınlar siyasi kariyeri


Sol bir görüşe sahip olan Pınar Aydınlar, 25 Mart 2009 tarihinde Tunceli Kışla Meydanı'nda yapılan mitingde söylediği sözler sebebiyle hakkında 2 yıl hapis istemiyle dava açılmıştır. Öte yandan 2014 yerel seçimlerinde de Halkarın Demokratik Partisi'ne katılarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi eşbaşkan adayı olmuştur.
Tüm Aktüel Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"