comScore

Beşiktaş Beşiktaş

PFDK'dan Dusko Tosic, Van Persie ve Şenol Güneş'e ceza

09 Şubat 2017, Perşembe 19:01
PFDK'dan Dusko Tosic, Van Persie ve Şenol Güneş'e ceza

Robin van Persie, Dusko Tosic ve Şenol Güneş hakkındaki kararlar açıklandı.

FutbolArena - Olaylı derbi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu tarafından PFDK'ya sevk edilen Robin van Persie, Dusko Tosic ve Şenol Güneş hakkındaki kararlar açıklandı.
 

Dusko Tosic, Van Persie ve Şenol Güneş ceza aldı mı?


Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda olaylı geçen Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından siyah beyazlılardan teknik direktör Şenol Güneş, kırmızı kart gören Dusko Tosic ve yönetici Metin Albayrak dışında, Fenerbahçe'den ise Robin Van Persie PFDK'ya sevk edilmişti. 

İşte o açıklama:

BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, 05.02.2017 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. - FENERBAHÇE A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oybirliği)

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde kupa kategorisinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oybirliği)

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, taraftarlarınca merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ve bu eylemin aynı sezon içinde 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 25.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oybirliği)

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş. sporcusu DUSKO TOSIC'in rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle takdiren 3 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş. sporcusu DUSKO TOSIC'in, ihraç sonrası rakip takım sporcusuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş. sporcusu DUSKO TOSIC'in, ihraç edilmesine rağmen oyun alanının çevresinde yer almasından dolayı takdiren 45.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Cezaların birleştirilmesi suretiyle BEŞİKTAŞ A.Ş. sporcusu DUSKO TOSIC'in, toplam 4 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 71.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş. teknik sorumlusu ŞENOL GÜNEŞ'in, rakip takım sporcusuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA ve YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş. idarecisi METİN ALBAYRAK'ın, müsabaka hakemlerine yönelik hakem soyunma odası koridorlarında hakareti ve saldırıya teşebbüsü nedeniyle takdiren 4 AY 15 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 150.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oybirliği)

FENERBAHÇE A.Ş.'nin, 05.02.2017 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. - FENERBAHÇE A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oybirliği)

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu ROBİN VAN PERSIE'nin, rakip takım taraftarlarına yönelik hakareti nedeniyle takdiren 3 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 19.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu) karar verilmiştir. 
 

Beşiktaş'ta ceza alan Dusko Tosic hangi maçlarda oynamayacak?


Siyah beyazlılarda Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile oynanan derbide kırmızı kart gördükten sonra 4 maç ceza alan Dusko Tosic'in forma giyemeyeceği karşılaşmalar da belli oldu. Buna göre Sırp futbolcu Karabükspor, Akhisar Bld, Galatasaray, Rizespor müsabakalarında görev yapamayacak. Teknik Direktör Şenol Güneş ise 20. haftada oynanacak Karabükspor maçında takımın başında olamayacak. 
 

Fenerbahçe'de Van Persie hangi maçlarda cezalı?


Ziraat Türkiye Kupası'nda olaylı geçen Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından faturanın kesildiği bir diğer futbolcu Van Persie ise tribünlere dil çıkarma hareketi nedeniyle 3 maç ceza aldı. Hollandalı futbolcu Bursaspor, Kasımpaşa ve Gaziantepspor müsabakalarında forma giyemeyecek. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)