comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

PFDK ceza yağdırdı! Aziz Yıldırım, Galatasaray ve Trabzonspor

02 Şubat 2017, Perşembe 17:16
PFDK ceza yağdırdı! Aziz Yıldırım, Galatasaray ve Trabzonspor

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu cezaları açıkladı. Listenin başında Galatasaray, Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım ve Trabzonspor yer alıyor. 

FutbolArena - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ceza yağdırdı! Galatasaray ve Trabzonspor'a oynadıkları son lig maçında para cezası dışında tribün cezası da gelirken, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a ise sportmenliğe aykırı açıklamalarından ötürü hak mahrumiyeti cezası geldi. 


PFDK'DAN Galatasaray, Trabzonspor ve Fenerbahçe'ye ceza


Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 02.02.2017 tarih ve 49 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar, Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden açıklandı. Buna göre Galatasaray ve Trabzonspor dışında Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım'a da ceza geldi. 

GALATASARAY A.Ş.'nin, 28.01.2017 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş. - AKHİSAR BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasında, müsabakada zaman çizelgesine uyulmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
TRABZONSPOR A.Ş'nin, 29.01.2017 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş. - GAZİANTEPSPOR Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Ve 53/4. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan DOĞU TRİBÜN ÜST B,C,D, DOĞU TRİBÜN ALT I,J,K, GÜNEY KALE ARKASI ALT I,J,K, GÜNEY KALE ARKASI ÜST B,C,D,E, KUZEY KALE ARKASI ALT TİRBÜN J, KUZEY KALE ARKASI ÜST C,D VIP SILVER A bloklara giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine, (oyçokluğu)

FENERBAHÇE A.Ş. başkanı AZİZ YILDIRIM'ın, sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından dolayı 90 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 60.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)