comScore

Peter Schmeichel: "Oğlum Kasper ile gurur duyuyorum"

02 Temmuz 2018, Pazartesi 00:47
Peter Schmeichel:

Hırvatistan - Danimarka maçının ardından Peter Schmeichel, oğlu Kasper Schmeichel ve Danimarka'nın performansı hakkında konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Danimarka'nın Hırvatistan'a Dünya Kupası'nda elendiği maçın ardından Peter Schmeichel, penaltı kurtaran ve başarılı bir performans sergileyen oğlu Kasper Schmeichel ile ilgili konuşurken, Danimarka'nın takım performansı hakkında da öz eleştirilerde bulundu. 

"OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM"
Oğlumla gurur duyuyorum. Mükemmel oynadı. Ancak onun hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum. Çünkü şu anda Danimarka milli takımın elenmesine çok üzüldüm.

"DANİMARKA GİBİ KÜÇÜK BİR ÜLKE İÇİN BU DA BAŞARI"

Girdiğimiz pozisyonlarda final paslarında sorunlar yaşadık. Bugün yeterince gol şansı yakaladık ama değerlendiremedik. Bu tabi ki sinir bozucu ama yapacak bir şey yok. Danimarka gibi küçük bir ülke için bu noktaya gelmek de başarıdır. Belki daha fazla ileri gidebilirdik ama bunun için farklı bir oyun oynamak gerekiyordu. 
 

Hırvatistan - Danimarka Kasper Schmeichel'in maç sonu açıklamaları


"TUHAF HİSSEDİYORUM"

"Tuhaf hissediyorum. Çok büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. Ancak diğer yandan performansımdan dolayı gururluyum. İkinci yarıda daha iyi oynadık. Kazanma şansımız vardı ama olmadı. Yaşadığım duyguları kelimelerle ifade etmek çok zor.

"MODRIC'IN PENALTI ATIŞI SIRASINDA..."

Modric'in penaltı atışında her durum için kendimi hazırladım. O an tamamen sezgilerimle hareket ettim. Ancak diğer penaltı atışlarında başarılı kurtaramadıklarım vardı. Rusya'daki herkese teşekkür ediyorum. Organizasyon gerçekten harikaydı. Dünya Kupası'nın bizim için bitmesi üzücü. 


Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"