comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Peru'da 'Mustafa Denizli' vakası

13 Eylül 2016, Salı 19:49
Peru'da 'Mustafa Denizli' vakası

Peru Ligi'nde geçen hafta oynanan Melgar-Municipal maçında yaşanan hata akıllara Mustafa Denizli'nin geçmişte Fenerbahçe'nin başında yaptığı hataları akıllara getirdi.

FutbolArena Detay - Peru'da hafta sonu Kapanış Ligi anlamına gelen Clausura'da iki gruba ayrılan yeni sistemde A grubunda oynanan ve 2-1 ev sahibi takımın üstünlüğü ile sona eren Melgar-Municipal karşılaşmasında ilginç bir olay yaşandı.

Konuk ekip Municipal, 4 yabancı kuralını unutarak; aynı anda 5 yabancı futbolcu (Pablo Lavandeira, Maximiliano Velasco, Lucas Simon, Masakatsu Sawa ve Sergio Moreno) ile sahaya çıkarak büyük bir hataya imza attı.
Melgar kulübünün Federasyonuna başvurusu sonrası ortaya çıkan hatanın ardından Municipal takımının hükmen 3-0 mağlup sayılması bekleniyor. Municipal cephesinde teknik direktör Marcelo Groini, tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu söyleyerek, alınacak her karara saygı duyacağını açıkladı.

MUSTAFA DENİZLİ NE YAPMIŞTI?

Peru'da yaşanan bu olay akıllara bir anda Fenerbahçe'nin başında 2000-2001 sezonunda Beşiktaş ile oynanan maçın 64.dakikasında tarihi bir hata yaparak, aynı anda sahada 6 yabancıyla mücadele ederek sarı-lacivertliler kuralı aşarak, 3-0 önde götürdüğü maçı hükmen kararla 3-0 kaybetmiş oldu.

Türkiye'de yaşanan tek vaka bu değil. 2012 yılında Gaziantepspor'da dönemin teknik direktörü Hikmet Karaman, Trabzonspor maçında 6 yabancı kuralını aşarak, büyük bir hatayla sahada aynı anda takımının 7 yabancı ismiyle oynadığını unuttu. Gaziantepspor,o maçtan 4-1'lik mağlubiyetle ayrılmıştı.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.