comScore

FutbolArena TV

Perotti: "Buradaki atmosfer Arjantin'e ve Boca Juniors'a çok benziyor"

08 Ekim 2020, Perşembe 16:20

Fenerbahçe'nin transferin son gününde kadrosuna kattığı Diego Perotti için basın toplantısı düznelendi. Arjantinli futbolcunun açıklamalarından derlediklerimiz şu şekilde:

"FENERBAHÇE'DE OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM"
"Burada olduğum için çok mutluyum. Fenerbahçe gibi bir takıma gelmek benim için mutluluk verici. Takımın kapasitesi çok yüksek. Bu geniş kadromuzla birlikte başarıya ulaşacağımıza inanıyorum."

"CİDDİ BİR SAKATLIĞIM YOK"

"Futbolda elbette sakatlık riski var. Yaş ilerledikçe biraz daha fazla sakatlanma riski artıyor. 32 yaşındayım ve bir profesyonelim. Çok ciddi bir sakatlığım yok. Sanırım 1 hafta içerisinde takıma katılacağım."

"GELMEDEN ÖNCE CENGİZ ÜNDER VE SOSA İLE KONUŞTUM"

"Buraya gelmeden önce Cengiz Ünder ile konuştum. Şehir ve takım hakkında güzel paylaşımları oldu. Sadece Cengiz'e sormadım. Daha önce burada oynayan Güney Amerikalı futbolcularla da konuştum. Ardından buraya gelmek için hiçbir şüphem kalmadı. Henüz şehri tanımıyorum ama şu ana kadar gördüklerimden dolayı çok mutluyum. Roma'dan buraya gelmek zor karardı ama şu ana kadar gördüklerimle gerçekten mutluyum. Sosa ile de konuşmuştum. Ortega'yı şahsen tanımıyorum ama sıra dışı ve onur duyduğumuz bir futbolcu."

"İSTANBUL, ARJANTİN'E ÇOK BENZİYOR"

"Ben küçüklüğümden beri futbolla yaşayan biriyim. Diğer ligleri sürekli takip ediyordum. Daha önce buradaki maçları da izledim. Buradaki atmosfer Güney Amerika'ya özellikle Arjantin'de Boca Juniors'a çok benziyor. İnsanlar çok tutkulu. Fenerbahçe tarihinde birçok kupalara ve başarılara sahip bir takım. Bana böyle bir şans geldiği için değerlendirmek istedim."

"BAŞKA TAKIMDAN TEKLİF GELMEDİ"

"Karagümrük maçında takımın oyunu hoşuma giti. Her zaman ileriye giden bir takım vardı. Karşı takıma da bakıldığında, başlangıçtaki oyun stillerini değiştirip daha çok atağı düşündüler. Kazandık, önemli olan da bu. Fenerbahçe dışında net bir şekilde başka takımdan teklif gelmedi."

"SOL AÇIKTA OYNAMAYI TERCİH EDERİM"

"Ben sol açık bölgesinde kendimi daha rahat hissediyorum. Bizim gibi futbolcular farklı bölgelerde de oynamaya alışkın olmalı. Sağ tarafta veya ortada da oynadım. Teknik heyetin nerede ihtiyacı varsa orada oynarım. Benim tercihim elbette sol açık olur."

"EMRE BELÖZOĞLU İLE İKİ KEZ GÖRÜŞTÜK"

"Emre Belözoğlu ile internet üzerinden görüntülü olarak iki kez konuştuk. Fenerbahçe'ye gelmemi çok istedi. Benim de sorularım oldu. Hepsini çok iyi bir şekilde cevapladı. Daha sonra sözleşme detayları üzerine konuştuk. Son 2-3 günde her şey netleşti ve buraya geldim."

Fenerbahçe Videoları