comScore

Perez'den tepki çeken Türkiye Ligi sözleri: "Küçük lig"

22 Nisan 2021, Perşembe 01:45
Perez'den tepki çeken Türkiye Ligi sözleri:

Avrupa Süper Ligi'nin beklemeye alındığını fakat asla ölmediğini söyleyen Florentino Perez'den yine çarpıcı açıklamalar geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Avrupa Süper Ligi'nin askıya alınmasından sonra Başkan Florentino Perez'in özellikle Türkiye Ligi ile ilgili sözleri sosyal medyada büyük yankı uyandırdı ve Türk futbolseverler tarafından tepki gördü. 

Avrupa Süper Ligi'nin ölmediğini, sadece beklemeye geçtiğini ve yeni önerilere açık olduğunu söyleyen Florentino Perez'in ifadeleri şu şekilde:
"TÜRKİYE'DEN TAKIM GETİRMEK ZOR"

"Her öneriye açığız. Ancak mesela küçük bir ligden, örneğin Türkiye Ligi'nden bir takımı Avrupa Süper Ligi'ne dahil ettiğiniz zaman burada problem oluşur. Çünkü rekabetin olduğu büyük maçlarda para kazanıyorsunuz ve aksi halde gelir elde edemezsiniz."

"BU ŞEKİLDE AYRILAMAZLAR!"

İmzalanan sözleşmeler var. Premier Lig kulüpleri bu şekilde direkt Süper Lig'den ayrılamaz. Şikayet etmeyeceğiz ama bir çözüm yolu bulacağız. 

"AVRUPA SÜPER LİGİ ÖLMEDİ"

Avrupa Süper Ligi'nin öldüğünü düşünenler yanılıyor. Sadece beklemede. Kurucu kulüpler bu projeye inanıyor. Yeni öneriler, yeni fikirler doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz. UEFA ve FIFA'nın yaptırımlarından korkmuyorum. 

"BİR ŞEYLER YAPMAZSAK BİR GÜN HEPİMİZ AĞLAYACAĞIZ"

Ben futbolu kurtarmaktan yanayım. Eğer bir şeyler yapmazsak bir gün hepimiz ağlayacağız. Daha fazla rekabetçi maçlar yapmalıyız. Gençler maçları cep telefonlarından izliyor. Takımlar ne kadar iyi olursa, televizyon şirketleri de o kadar fazla öder kulüplere. Ben Real Madrid Başkanı olarak maaş almıyorum. Ancak beni eleştiren Tebas ve Ceferin, onlar maaş alıyor. Tebas'ın açıklamalarını da okudum. Birisinin Tebas'a futbolun geldiği nokta hakkında bilgi vermesi gerekiyor. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"