comScore

Pendikspor'dan Arda Turan, Burak Yılmaz, Selçuk İnan açıklaması

02 Ocak 2017, Pazartesi 11:10
Pendikspor'dan Arda Turan, Burak Yılmaz, Selçuk İnan açıklaması

Pendikspor Başkanı Şerafettin Taştan, Arda Turan, Burak Yılmaz ve Selçuk İnan'ın kulübü satın alacakları şeklindeki haberleri yalanladı.

FutbolArena - Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Pendikspor, başta Arda Turan olmak üzere Burak Yılmaz ve Selçuk İnan'ın ortaklaşa kulübü satın alacakları şeklinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Pendikspor'dan yapılan açıklama şu şekilde:
"Son günlerde yazılı ve görsel medyada Pendikspor Kulübü'nün satılması ile alakalı haberler yayınlanmaktadır. Konunun önemine binaen, kulübümüz tarafından kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyulmuştur.

Pendiksporumuz A takımı, altyapısı, teknik kadrosu, güçlü seyircisi ve yaklaşık 800 sporcusu ile 67 yıllık köklü bir tarihi Pendiklilerin desteği ile oluşturmuş bir takımdır. Modern tesisleri ile sporcularına güvenli bir ortam sunan kulübümüz, 2. ve 3. liglerdeki 91 takım içinden U16 ve U19 milli takımlarımıza futbolcu gönderen büyük ve köklü bir ailedir. 2016 yılı içerisinde bünyesine kattığı Pendik Ampute Futbol Takımı ile Ampute Futbol  Süper Liginde liderlik yarışı veren, ismini 700 bin nüfuslu şehrimizden alan Pendiksporumuz, Pendiklilerindir ve Pendiklilerin olarak kalacaktır."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"