comScore

Pelin Çift kimdir? Pelin Çift evli mi, kaç yaşında, nereli? (Pelin Çift TRT 1 Cumhurbaşkanı Özel yayın programı)

24 Mayıs 2018, Perşembe 00:48
Pelin Çift kimdir? Pelin Çift evli mi, kaç yaşında, nereli? (Pelin Çift TRT 1 Cumhurbaşkanı Özel yayın programı)

Pelin Çift'in moderatör olduğu TRT 1'de Cumhurbaşkanı Özel yayın programındaki sözleri üzerine twitter'da neden trend topic olduğunu merak edenler için, Pelin Çift'in TRT 1 Cumhurbaşkanı Özel yayını programının ayrıntılarıyla birlikte Pelin Çift kimdir? Pelin Çift evli mi, kaç yaşında nereli? sorularının cevaplarını derledik. 

FutbolArena - Pelin Çift'in sunumuyla TRT 1'de yayınlanan Cumhurbaşkanı özel yayınında Pelin Çift'in soruları üzerine twitter'da Pelin Çift bir anda trend topic oldu. Pelin Çift'in özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik soru ve cevapları şaşırtınca sosyal medyada bir anda en çok konuşulanlar listesine giren Pelin Çift'in kim olduğu merak edilmeye başlandı. Pelin Çift kimdir, kaç yaşında, nereli, Pelin Çift evli mi ve Pelin Çift hangi kanallarda çalıştı?  sorularına yanıt arayanlar için Pelin Çift hakkında bilmeniz gerekenlere ve Pelin Çift'in TRT 1 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı özel yayına dair neler yaşandığına dair ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. 


 

Pelin Çift kimdir?


Pelin Çift, 1978 yılında İzmir'de doğmuştur. Notre Dame de Sion Fransız Lisesini bitirdi. Sonra da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Galatasaray Üniversitesi Gazetecilik Bölümünde “Özel Televizyonların Yapısal Özelliklerinin Haber Oluşumuna Etkilerini İnceleme” adlı Fransızca tez ile yüksek lisansını tamamladı. Fransızca ve İngilizce bilen Pelin Çift, 2009 yılında Okan Akbaş ile evlendi. Ömer (d.2012) adında bir oğlu vardır.
ÇALIŞTIĞI KANALLAR
1997-2001: NTV
2003-2004: Skytürk
2004-2009: CNN Türk
2009-2014: Habertürk TV
2015- —— TRT 1

Pelin Çift'in TRT 1'de sunduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan yayınında neden bir anda twitter'da trend topic olduğunu merak edenler için ilginç bir diyalog ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın birçok ilde şehir hastaneleri yaptıklarını söylemesinin ardından "Evet Sayın Cumhurbaşkanım biliyorum. Annemi Göztepe'deki hastaneye götürdüm." demesi üzerine Erdoğan'ın orada şehir hastanesi yok ki sözleri bir anda sosyal medyada gündeme oturdu. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"