comScore

Pele hastaneye kaldırıldı!

19 Ocak 2018, Cuma 19:11
Pele hastaneye kaldırıldı!

Futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük futbolcularından biri olarak gösterilen Brezilyalı efsane Pele, hastaneye kaldırıldı.

FutbolArena - İngiltere'de Futbol Yazarları Derneğinden (FWA) yapılan açıklamada, adına düzenlenen yemeğe katılması amacıyla hafta sonu Londra'ya gitmesi beklenen 77 yaşındaki Pele'nin baygınlık geçirerek hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

SAĞLIK DURUMU İYİ
Açıklamada, hastanede tedavi altına alınan Pele'nin sağlık durumunun iyi olduğu, aşırı yorgunluk nedeniyle baygınlık yaşadığı ve etkinliğe katılamayacağı ifade edildi.

Son olarak hafta başında Brezilya'nın Rio de Janerio kentinde düzenlenen 2018 Carioca eyalet futbol şampiyonasının açılış törenine katılan Pele'nin konuşma yapmak için sahneye yürüteç kullanarak gelmesi dikkati çekmişti. 

BÖBREK VE PROSTAT SORUNU VAR

Brezilyalı eski yıldız futbolcu, böbreklerinde yaşadığı sorunlar ve prostat nedeniyle son yıllarda birçok kez hastaneye kaldırılmıştı.

Dünyanın en iyileri arasında gösterilen Brezilyalı Pele, milli formayla 3 Dünya Kupası kazanan tek futbolcu konumunda bulunuyor.

Dünyadan futbol gelişmeleri için Dünyadan Futbol Haberleri sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArenaHaber Turu (13 Şubat 2020)