comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Pedro Franco krizin ortasında kaldı

07 Ağustos 2016, Pazar 10:08
Pedro Franco krizin ortasında kaldı

Kariyerinde çıkışını yaptığı kulübü Millonarios'a geri dönen Pedro Franco için ikinci sefer istediği gibi başlamadı.

FutbolArena Dış Haberler - 2013-2014 sezonu başında proje transferi olarak Kolombiya'nın Millonarios takımından Beşiktaş'a transfer olan Pedro Franco, bu sezon öncesinde eski kulübüne kiralık olarak geri dönmüştü. Geçen sezonun devre arasında da Arjantin'in San Lorenzo kulübüne kiralık gitse de fazla forma şansı bulamayan 25 yaşındaki futbolcu için ikinci Millonarios dönemi iyi başlamadı.

PEDRO FRANCO'NUN TAKIMI ZOR DURUMDA
Kolombiya'da Kapanış Ligi anlamına gelen Clausura'da 6 hafta sonunda 8 puan alırken, kupaya da 2.turda Deportes Tolima'ya 0-0'ın rövanşında sahasında 3-0 kaybederek elendi. Ezeli rakipleri Atletico Nacional (Libertadores Kupası) ve İndependiente Santa Fe'nin (Sudamericana Kupası) Güney Amerika kıtasındaki iki büyük kupanın son şampiyonları olması mavi-beyazlılarda taraftarın kulübe karşı tutumunu da değiştirmişti.

Millonarios'un son dönemdeki olumsuz gidişatından nasibini alan isimlerden birisi de taraftarlarca çok sevilen Pedro Franco oldu. Millonarios'a geri döndükten sonra 3 maçta 90 dakika forma giyen Pedro Franco, performansıyla güven vermedi.
Pazartesi günü olağanüstü toplanma kararı alınan kulüpte ne yönde kararların alınacağı büyük bir merak konusu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)