comScore

Pazartesi okullar tatil mi? Seçim sonrası okullar tatil olacak mı? (1 Nisan okullar tatil mi?)

29 Mart 2019, Cuma 11:15
Pazartesi okullar tatil mi? Seçim sonrası okullar tatil olacak mı? (1 Nisan okullar tatil mi?)

Okullar tatil edildi mi, okullar tatil mi, okullar 1 Nisan'da tatil olacak mı? Seçim sonrası okullarda tatil olacak mı? MEB'e bağlı okullarla ilgili açıklama yapıldı. 1 Nisan'da okullar tatil mi, okullar kaç gün tatil olacak sorusunun yanıtı haberimizde. 

1 Nisan okullar tatil mi? 1 Nisan okullar tatil edildi mi? Seçim sonrası okullar tatil olacak mı sorusunun yanıtı belli oldu. 31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerin hemen 1 gün sonrasında okulların tatil olup olmayacağı sorusunun yanıtı belli oldu.

Seçimler sonrası okullarda yapılacak temizlik ve düzenleme işlemleri nedeniyle okulların tatil edilebileceği belirtilmişti. MEB'den yapılan açıklamada 1 Nisan okullar kapalı mı, okullar tatil oldu mu, okullar tatil edilecek mi gibi soruların yanıtları belli oldu. 
 

Okullar tatil edildi mi? 1 Nisan okullar tatil mi?


31 Mart 2019 yerel seçimlerine kısa bir süre kala seçimlerin ardından okulların tatil edilip edilmeyeceği merak ediliyordu. 1 Nisan 2019 Pazartesi günü okullar tatil mi sorusunun yanıtı belli oldu. Pazartesi günü seçimler nedeniyle okullarda yapılacak düzenlemelerin yapılabilmesi adına 1 Nisan Pazartesi günü MEB'e bağlu tüm okullara izin verildi. 1 Nisan okullar kapalı olacak ve öğrenciler okullara gitmeyecek. Yerel seçimler sonrası okullarda gerekli düzenlemelerin yapılması adına MEB bu yönde bir karar aldı. 
 

2019 resmi tatil günleri ne zaman?


23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TATİLİ: Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili salı gününe denk gelecek. Bu resmi tatili pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ TATİLİ: 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü çarşamba günü kutlanacak. Çalışanlar ve öğrenciler için bugün resmi tatil uygulanacak.

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI: Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı pazar gününe denk gelecek, ekstra tatil olmayacak.

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ: Ramazan Bayramı tatili 4 Haziran Salı günü başlayacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 5 gün tatil yapacak. Ancak geçtiğimiz yıllara bakıldığında arife günü ile birlikte haftanın 4 iş gününün bayrama denk geliyor olması 10 günlük bayram tatili ihtimalini kuvvetlendiriyor. Aksi bir durum olmadığı takdirde Ramazan Bayramı tatilinin 10 güne çıkması bekleniyor

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TATİLİ: Demokrasi ve Milli Birlik Günü pazartesi gününe denk gelecek hafta sonu ile birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ: Kurban Bayramı tatili 11 Ağustos pazar günü başlayacak ve çalışanlar hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle 3 gün tatil yapabilecek.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TATİLİ: Bayram cuma günü kutlanacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI: Bayram salı günü kutlanacak tatilini pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

HAFTA SONU TATİLİ: 2019'de hafta sonu tatili 104 gün olacak. Hafta sonuna denk gelmeyen bayram günleri de eklendiğinde 2019'da tatil yapılacak gün sayısı 121.

1 NİSAN OKULLAR TATİL Mİ?

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"