comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Pascal Nouma'dan Van Persie ve Serdar Bilgili'ye gönderme

07 Şubat 2017, Salı 00:05
Pascal Nouma'dan Van Persie ve Serdar Bilgili'ye gönderme

Pascal Nouma'ya 7 ay cezayı Serdar Bilgili mi verdirdi? Eski Beşiktaşlı yıldız ilk kez konuştu.

FutbolArena - Beşiktaş'ın 1-0 mağlubiyetiyle sonuçlanan Türkiye Kupası son 16 turu maçında Robin van Persie'nin hareketi olay yarattı.

Dusko Tosic'in kırmızı kart görmesine neden olan pozisyon sonrası elini şortunun içine sokan Robin van Persie'nin ceza alması gündeme gedi.
 

Pascal Nouma'ya 7 ay cezayı Serdar Bilgili mi verdirdi?


Elini şortuna sokması nedeniyle geçmişte 7 ay ceza alan Pascal Nouma, sosyal medyada ses getirecek açıklamalarda bulundu. TFF'nin o dönem kendisine 5 ay ceza vereceği ancak Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili'nin 7 ay ceza gelmesini sağladığı iddiası hakkında ilk kez konuştu.
Pascal Nouma açıklamasında, "Hayatımın her döneminde başım dik yürüdüm. Yaptığım harekete mazeret aramadım. Formamı düzeltiyorum falan demedim. Sustum, cezamı çektim. Evet zamanında yanlış bir hareket yaptım, linç edildim. Hiçbir sporcunun aldığım cezayı alsın istemem. Hareketin ardından ne oldu, ne yaşandı bilmiyorum. TFF'nin bana 5 ay vereceğini ama yönetimin 7 ay verdirdiği söylendi. Kimileri de TFF kendi kararıyla 7 ay ceza verdi dedi. Benden sonra bu hareketi yapan birçok futbolcu ceza almadı. Tek bildiğim bana karşı verilen bu cezanın kimseye verilmediğidir. Herhalde ben öldükten sonra da hala tartışılacak." ifadelerini kullandı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"