comScore

Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain

UEFA'dan yeni açıklama! Ligleri tescil eden ülkeler

16 Mayıs 2020, Cumartesi 13:34
UEFA'dan yeni açıklama! Ligleri tescil eden ülkeler

UEFA, liglerini tescil eden ülkelerin takımlarıyla ilgili yeni bir açıkama yapıldı.

FutbolArena - UEFA Başkanı Alexander Ceferin, beIN Sports'a verdiği röportajda liglerini bitirmeden tescil eden ülkelerin takımlarının gelecek sezon Avrupa kupaları için ön eleme oynayacağı şeklinde algılanan sözlerine açıklık getirdi. UEFA'dan yapılan açıklamada Avrupa kupalarına katılım koşullarının değişmeyeceği belirtildi.
 

Ligleri tescil edilen ülkelerin takımları Avrupa'ya gidebilecek mi?


UEFA'dan yapılan açıklamada beIN Sports'a röportaj veren Alexander Ceferin'in sözlerinin yanlış anlaşıldığı belirtildi. Liglerini tescil eden ülkelerin takımlarının gelecek sezon Avrupa kupaları için ön eleme oynayacağı algısının yanlış olduğu belirtildi. Yapılan açıklamada Avrupa kupalarına katılım konusunda herhangi bir değişiklik olmayacağı vurgulandı.

CEFERIN NE DEMİŞTİ?
"Ben bir peygamber değilim.  Önümüzdeki 1-2 ay içerisinde neler olacağını bilemem. Ama durum şu anki gibi devam ederse bizim de planladığımız gibi Ağustos'ta içerisinde sezonu noktalayacağımızdan eminim. Ulusal liglerin durumu ayrı. Onlar nasıl devam edip etmeyeceklerine kendileri karar verecek. Ama daha önce de belirttiğim gibi yüzde 80'inin sezonu tamamlayacağına inanıyorum. Sezonu bitirmeyecek olanlar ise Avrupa kupaları ön elemeleri oynayacaklar. Bunu göz önünde bulundurmaları gerekiyor."

Son dakika Avrupa'dan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"